AB rozpoczyna kolejną edycję wakacyjnych programów stażowych

AB rozpoczyna kolejną edycję wakacyjnych programów stażowych


Wrocławska spółka AB, jeden z największych dystrybutorów elektroniki i sprzętu AGD w Europie, rozpoczyna nabór stażystów. Dla osób bez doświadczenia zawodowego to najlepszy sposób na zdobycie cenionej na rynku pracy wiedzy, a dla najlepszych stażystów – okazja do rozpoczęcia kariery zawodowej.

Firma AB powstała na początku lat 90. jako jednoosobowa spółka. Dziś jest grupą kapitałową zatrudniającą w Polsce, Czechach i Słowacji ponad 800 osób, współpracującą z 700 dostawcami i przeszło 16 tysiącami partnerów biznesowych. Dynamiczny rozwój firmy sprawił, że zwiększyły się również potrzeby związane z powierzchnią magazynową. W tej chwili AB buduje nowe centrum dystrybucyjno-logistyczne w Magnicach. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską.

Staż to dobry sposób na zdobycie cennego doświadczenia i start w nowym miejscu. W naszej firmie studenci dość często stają się członkami zespołu już po zakończeniu programu stażowego – mówi Andrzej Bilski, dyrektor ds. personalnych AB SA. Wyjaśnia, że zatrudnienie stażysty to dla pracodawcy bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie. – W przeciwieństwie do rekrutacji zewnętrznej, pracodawca ma do czynienia z osobą, którą zdążył już poznać. Miał okazję ją obserwować przy wykonywaniu zadań. To duży atut.

Programy stażowe w AB skierowane są głównie do studentów ostatnich lat studiów. Spółka została wyróżniona nagrodą Biznesowego Partnera Roku w kategorii „Praktyka Roku” przez wrocławskich studentów Wyższej Szkoły Bankowej. Celem konkursu było wyłonienie liderów pod względem atrakcyjności praktyk studenckich skierowanych do studentów Wyższych Szkół Bankowych na regionalnych rynkach pracy. W głosowaniu brano pod uwagę m.in. dopasowanie praktyk do specjalności i kierunków studiów, a także dbałość o ich realizację zgodną z wcześniej ustalonym programem.

Grupa kapitałowa AB plasuje się w czołówce największych dystrybutorów IT/ AGD/ RTV i zabawek w Europie. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 000 partnerów handlowych. Od 2006 roku spółka AB SA jest notowana na GPW.