AB S.A. przebiegło przez 2015 rok. Ta firma to nie tylko biznes, ale i hart ducha

AB S.A. przebiegło przez 2015 rok. Ta firma to nie tylko biznes, ale i hart ducha

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

AB S.A. rozwija się w tempie czołowych sprinterów. Firma rok do roku powiększa ofertę i przychody z dystrybucji. Jednak w minionym roku udało się odnotować jeszcze jeden dynamiczny wzrost, a mianowicie coraz większą grupę biegaczy w szeregach pracowników wrocławskiego dystrybutora.

Sezon biegowy rozpoczął się w majowy długi weekend. Kilkanaście zawodniczek i zawodników w firmowych strojach AB wystartowało w I Kobierzyckim Biegu z Konstytucją. Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach: 5 i 10 km.

Kilka tygodni po Biegu spółka przeniosła się do nowo otwartego Centrum Logistycznego w Magnicach, które leżą w podwrocławskiej gminie Kobierzyce. Zatrudniający prawie 500 osób dystrybutor stał się jednym z większych pracodawców i inwestorów w gminie, z którą związał swoją przyszłość.

Triathlon IT-2015Kolejnym wydarzeniem w sportowym kalendarzu AB był Samsung Knox Triathlon IT 2015, który odbył się w czerwcu nad jeziorem Powidzkim w Wielkopolsce. Jest to pierwsza w Polsce impreza triathlonowa skierowana do branży IT. Zespół AB, składający się z 9 zawodniczek i zawodników, przez wiele tygodni przygotowywał się do zawodów. Spółka zapewniła im treningi pływackie oraz specjalistyczny sprzęt triathlonowy. Włożony wysiłek w treningi pływackie, biegowe i rowerowe przyniósł efekt – spisali się znakomicie, zajmując 3. miejsce drużynowo na dystansie olimpijskim (pływanie 1 500 m, rower 40 km, bieg 10 km) oraz 5. miejsce w sprincie (pływanie 750 m, rower 20 km, bieg 5 km). Indywidualnie najlepszy wynik osiągnęła Marzena Urbaniak, która wśród kobiet była druga na krótszym dystansie. Wśród panów najwyższą lokatę uzyskał Michał Lewiński, który zajął 18. miejsce na dystansie olimpijskim.

Branża IT miała okazje zintegrować się także pod koniec września we Wrocławiu. Wtedy odbył się Bieg IT rozegrany na dystansie 10 km. W biegu IT wystartowało prawie 600 uczestników, w tym 16 osobowa drużyna AB. Rywalizacja odbywała się indywidualnie, jak również drużynowo, gdzie reprezentanci wrocławskiego dystrybutora stanęli na podium zajmując 3. miejsce!

Ostatnią okazją do aktywnego spędzenia czasu w biegowej rywalizacji był Bieg Niepodległości z Wąsem, który odbył się we Wrocławiu 11 listopada w Święto Niepodległości. Kilkunastoosobowy zespół AB jak zwykle ambitnie i z dużą dozą dobrego samopoczucia ukończył bieg na 10 km. Biegowe podsumowanie roku 2015 potwierdza, że AB S.A. nie zamierza zwalniać tempa.