AB S.A. Solidnym Pracodawcą Roku

AB S.A. Solidnym Pracodawcą Roku

Wrocław, 21 czerwca 2012 roku – Wrocławska firma AB, wiodący dystrybutor IT i CE w regionie Europy Środkowo-Wschodniej został wyróżniony prestiżowym tytułem „Solidny Pracodawca Roku Branży IT” za rok 2011.

Celem konkursu „Solidny Pracodawca Roku – IX edycja” było wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce, czyli takich, którzy w swojej działalności kierują się najciekawszymi rozwiązaniami z zakresu HR i dzielą się swoimi spostrzeżeniami na łamach ogólnopolskiej prasy. Konkurs odbył się w kilku, równorzędnych kategoriach regionalnych, branżowych oraz kategorii ogólnopolskiej, która dotyczy przedsiębiorstw, posiadających oddziały lub filie na terenie całego kraju.

Najważniejszym kryterium wyboru „Solidnego Pracodawcy” w kategorii ogólnopolskiej był wybór polityki personalnej, realizowanej przez uczestników we wszystkich podległych oddziałach. Laureaci tej kategorii są automatycznie nominowani do tytułu Grand Prix każdej edycji konkursu.

– Tytuł „Solidnego Pracodawcy Roku Branży IT” jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem, ponieważ oznacza, że nasze starania zostały docenione – podkreśla Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A. Od lat propagujemy rozwiązania, które mają na celu ułatwienie pracownikom kariery zawodowej, ponieważ zadowolony pracownik jest dla nas cennym kapitałem, a sukces pojedynczej jednostki, jest sukcesem wszystkich – dodaje Andrzej Przybyło.

Program „Solidny Pracodawca Roku” jest organizowany przez wydawcę dodatku „Rzecz o Biznesie”, ukazującego się na łamach dziennika Rzeczpospolita. Jest to prestiżowa nagroda, honorująca podmioty gospodarcze, które cechują się wzorcową polityką personalną, przekładającą się na jakość świadczonych produktów i usług.

***

AB S.A. to największy dystrybutor IT i CE w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Notowana na warszawskiej GPW spółka prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 14 000 partnerów handlowych – dealerów, VAR, hipermarketów, integratorów, sklepów i hurtowni komputerowych. W skład Grupy AB wchodzą m.in. trzy spółki dystrybucyjne działające na trzech lokalnych rynkach (AB, AT Computers
i AT Computer Slowacja), AT Compus (największy producent PC w Czechach), Comfor Stores (spółka zarządzająca siecią sklepów detalicznych własnych i franszyzowych). Obok ugruntowanej już pozycji na rynku sprzętu IT, Grupa AB z sukcesem prowadzi dystrybucję elektroniki użytkowej i produktów związanych z telefonią komórkową, poszerzając portfel produktów i poprawiając zyskowność działalności w związku z wykorzystaniem efektu skali.