Andrzej Przybyło: Wrocław spisuje się na 200% jeśli chodzi o wsparcie dla biznesu i innowacyjności

Andrzej Przybyło: Wrocław spisuje się na 200% jeśli chodzi o wsparcie dla biznesu i innowacyjności

A. PrzybyłoW odnowionych i nowoczesnych wnętrzach „Barbary”, niegdyś znanego baru i miejsca spotkań wrocławian przy ulicy Świdnickiej, odbyła się gala wręczenie wyróżnień dla 30 Kreatywnych Wrocławia.

W obecnym miejscu – wizytówce Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oprócz wręczenia nagród dla trzydziestki ludzi biznesu, kultury, sztuki, społeczników i naukowców odbyła się debata na temat w jaki sposób miasto Wrocław może i powinno wspierać rozwój kreatywnej klasy Wrocławia. Do dyskusji został zaproszony m.in. Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.

Dla mnie, z perspektywy człowieka biznesu, kreatywność nieodłącznie związana jest innowacyjnością. Od 25 lat kieruję firmą, która powstała i nadal rozwija się we Wrocławiu. AB dystrybuuje produkty jednoznacznie kojarzone z nowoczesnymi rozwiązaniami i cały czas musimy wykazywać się kreatywnością. Mogę powiedzieć, że Wrocław spisuje się na 200% jeśli chodzi o wsparcie dla biznesu i innowacyjności. Dla kreatywnych osób, dzięki którym nasze miasto zmienia w nowoczesną i pełna pomysłów metropolię brakuje jednak wsparcia ze strony państwa jako instytucji – mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.

Mam na myśli tutaj m.in. odpowiednio dostosowane do współczesnych wymogów szkolnictwo wyższe. W wielu dziedzinach musimy brać sprawy w swoje ręce i tak się dzieje. W naszej firmie stale stwarzamy szanse dla młodych, kreatywnych ludzi. Udowadniamy, że nie muszą oni wyjeżdżać za granicę, aby móc się rozwijać i realizować swoje pasje. Dlatego też mówię wprost – czekamy na Was, zgłaszajcie się do pracy w AB. Chciałbym także serdecznie pogratulować całej wyróżnionej trzydziestce i życzyć im przede wszystkim wytrwałości, w tym co robią – dodaje A. Przybylo.

W panelu dyskusyjnym prowadzonym przez Edwina Bendyka, dziennikarza tygodnika „Polityka” oraz wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, wzięli udział także wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj oraz przedstawiciele wrocławskich firm i organizacji: Wiktoria Lenart, Zbigniew Maćków, Paweł Marchewka, Bartosz Ciepluch.

***

Grupa kapitałowa AB plasuje się w czołówce największych dystrybutorów IT/ AGD/ RTV i zabawek w Europie. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 tyś. partnerów handlowych. Od 2006 roku spółka AB S.A. jest notowana na GPW.

Więcej informacji na temat spółki można znaleźć na stronie www.ab.pl.