Awans AB na Liście 500 Rzeczpospolitej

Awans AB na Liście 500 Rzeczpospolitej

ab_logo-300x300

Spółka AB, największy dystrybutor IT, RTV/AGD oraz elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej, zajęła 38. miejsce na Liście 500 – dorocznym zestawieniu czołowych polskich przedsiębiorstw przygotowanym przez redakcję Rzeczpospolitej.


W 18. już edycji Listy 500 wrocławski dystrybutor zanotował awans o pięć pozycji, umacniając swoją pozycję numeru jeden wśród firm z branży dystrybucyjnej w Polsce. Opublikowane zestawienie czołowych polskich przedsiębiorstw to kompleksowy obraz polskiej gospodarki powstały na podstawie wyników firm, które w sumie zatrudniają ponad 1,45 mln osób.

– Nasza wysoka pozycja wśród czołowych polskich przedsiębiorstw bardzo nas cieszy i potwierdza, że przyjęta strategia rozwoju Grupy AB przynosi zamierzone efekty. Jesteśmy już trzecią największą firmą na Dolnym Śląsku, z którym związani jesteśmy od ponad 25 lat. I nadal chcemy się tutaj lokalnie rozwijać, czego przykładem nasza ostatnia największa inwestycja – nowo otwarte innowacyjne Centrum Dystrybucyjne w Magnicach koło Wrocławia. To z niego możemy sprawnie operować na wymagającym rynku dystrybucyjnym nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i na Słowacji, gdzie funkcjonują spółki naszej grupy kapitałowej – mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.

Grupa AB w roku 2015 osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 7,08 mld złotych, obsługując ponad 16 tys. partnerów handlowych. W całej Grupie zatrudnione jest blisko tysiąc osób.

***

Grupa kapitałowa AB plasuje się w czołówce największych dystrybutorów IT/AGD/RTV i zabawek w Europie. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Od 2006 roku spółka AB S.A. jest notowana na GPW.
Więcej informacji na temat spółki można znaleźć na stronie www.ab.pl