Bawarski rynek dla wrocławskich firm

Najbardziej obiecujące lokalne przedsiębiorstwa będą mogły zaprezentować swoje możliwości na niemieckim rynku. Ministerstwo Gospodarki Bawarii, Invest In Bavaria, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa oraz ARAW organizują spotkanie gospodarcze.

Dzięki temu spotkaniu, wrocławskie firmy będą miały okazję zaistnieć na zagranicznych rynkach i przedstawić inwestorom swoje możliwości. Dziś w Monachium odbywa się seminarium, w którym udział biorą przedstawiciele władz regionów obu państw. Ze strony Wrocławia pojawi się między innymi Rafał Dutkiewicz, prezydent miasta.

Z kolei Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej zaproponowała kilkudziesięciu najbardziej obiecującym firmom współpracę. Przedsiębiorstwa te biorą udział lub aspirują do programu Polski Czempion.

Dzięki inicjatywom takim jak spotkanie w Monachium, wrocławscy przedsiębiorcy zyskują możliwość skonfrontowania swoich umiejętności i wiedzy z oczekiwaniami firm funkcjonujących w innej kulturze, o innych uwarunkowaniach gospodarczo-politycznych, o odmiennej etyce biznesu i pracy. Niemieccy przedsiębiorcy mogą z kolei zyskać solidnych partnerów, którzy będą wspierać biznes lokowany przez nich w Polsce – chociażby poprzez dojrzały i wysoce wydajny outsourcing – mówi Grzegorz Paszkiewicz, wiceprezes Casus Finanse, jednej z firm biorących udział w seminarium.