Clarena wesprze bezrobotnych. Nowy projekt przy współpracy z MOPS

Clarena wesprze bezrobotnych. Nowy projekt przy współpracy z MOPS

Fundacja Clarena oraz wrocławski oddział Miejskiego Ośroda Pomocy Społecznej tworzy cykl szkoleń dla osób bezrobotnych. Trenerki z firmy biorącej udział w programie Polski Czempion poprowadzą warsztaty, między innymi z podstaw wizażu i stylizacji. Nowe kompetencje pozwolą osobom bez pracy lepiej odnaleźć się na rynku lub się przebranżowić.

Patricia Popławska, prezes Clareny deklaruje, że dostała sporo od życia i dlatego zamierza się podzielić sukcesem.

Założyłam fundację, która pomaga samotnym matkom. Kobietom jest szczególnie ciężko, ponieważ często odpowiadają nie tylko za swoje życie, ale także za swoje dzieci. Moja fundacja niesie pomoc materialną, ale nie ona jest najważniejsza. Najważniejsza jest poczucie własnej wartości i wiary, że można sobie poradzić ze wszystkim. Stąd pomysł, by zorganizować warsztaty dbania o urodę. Dla kobiet to ważna sprawa – mówi Popławska. – Zwłaszcza takim, które muszą wrócić na rynek pracy.

Idea jest wspólna: Fundacji Clarena i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Patricia Popławska chce pomagać i dysponuje środkami, specjaliści MOPS-u podpowiadają w jaki sposób. To oni wyłonili pierwszą grupę spośród podopiecznych Ośrodka, która przejdzie cykl szkoleń.

Uczestniczkami projektu zostały między innymi kobiety biorące udział w Akademii Lidera. Akademia to projekt związany z aktywizacją wrocławskiego osiedla Nadodrze.

Uczymy tam osoby długotrwale bezrobotne, korzystające z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wprowadzaniu zmian we własnym życiu i w najbliższym otoczeniu. Brak pracy, izolacja społeczna, niedobra sytuacja finansowa rodzin powoduje zły stan emocjonalny osób, nieprawidłowe relacje pomiędzy członkami rodziny – mówi Violetta Bodnar koordynatorka Programu Aktywności Lokalnej „Aktywne Nadodrze”.

W ramach warsztatów Clareny zaplanowanych zostało osiem spotkań, które będą się odbywały co środę w siedzibie Clareny przy ul. Kleczkowskiej. Po pierwszej turze, odbędą się zajęcia z kolejnymi grupami.