Fundacja Hasco-Lek nagrodziła młodych naukowców

Fundacja Hasco-Lek nagrodziła młodych naukowców

Agata Błażewicz z Narodowego Instytutu Leków w Warszawie i Lidia Śliwka z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wygrały konkurs Fundacji Hasco-Lek na najlepszą pracę doktorską i magisterską z dziedziny farmacji i nauk pokrewnych. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano w sobotę, 21 kwietnia, podczas konferencji we wrocławskim hotelu Mercure Panorama.

To już szósta edycja konkursu organizowanego przez Fundację Hasco-Lek, promującego nowe odkrycia i innowacje w dyscyplinach farmaceutycznych i pokrewnych. W kategorii prac doktorskich najlepsza okazała się rozprawa o lekach znieczulających autorstwa Agaty Błażewicz z Narodowego Instytutu Leków. W tej kategorii nie przyznano 2 i 3 miejsca, ale za to dwie prace – autorstwa Moniki Kijewskiej z Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz Wirginii Kukuły z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – otrzymały wyróżnienia.

W kategorii prac magisterskich wygrała publikacja Lidii Śliwki z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, drugie miejsce zajął Wojciech Lewandowski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zaś trzecie – Aleksandra Wilk z Politechniki Wrocławskiej. Wyróżnienie otrzymała publikacja Macieja Gajdy z Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Prace oceniała komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. Piotra Soboty z Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, w składzie: dr Stanisław Han, prezes PPF Hasco-Lek S.A. i kierownik Zakładu Farmacji Przemysłowej Akademii Medycznej we Wrocławiu, mgr farm. Katarzyna Karłowicz-Bodalska, wiceprezes Fundacji Hasco-Lek i wykładowca Zakładu Farmacji Przemysłowej Akademii Medycznej we Wrocławiu, oraz mgr farm. Jolanta Stańczak, wiceprezes PPF Hasco-Lek S.A.

Laureaci, oprócz statuetek i dyplomów, otrzymają również nagrody finansowe. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 21 kwietnia o godzinie 9.00, podczas konferencji „Postępy w pediatrii”, organizowanej przez wrocławską Akademię Medyczną w hotelu Mercure Panorama.