Grupa AB inwestuje w nową siedzibę

Grupa AB inwestuje w nową siedzibę

W Magnicach pod Wrocławiem powstanie nowa siedziba holdingu AB. Tuż przy obwodnicy autostradowej wyrośnie nowoczesne centrum logistyczne. Wykorzystywana przez firmę powierzchnia zwiększy się trzykrotnie w stosunku do obecnej siedziby.

Bardzo szybki rozwój firmy spowodował, że Grupa AB zdecydowała się na budowę nowej siedziby i centrum logistycznego. Inwestycja sięgnie 100 mln zł, w tym 30 procent nakładów będzie pochodziło z unijnego dofinansowania.

Przedstawiciele koncernu ujawniają, że AB rozwija się dwukrotnie szybciej niż rynek. W ciągu dwóch, trzech lat firma nie mieściłaby się już w swojej dotychczasowej siedzibie. Dodatkowo cały czas poszerza się oferta sprzętu oferowanego przez AB.

Centrum logistyczne powstanie do 2015 r. w Magnicach w gminie Kobierzyce. Tuż przy obwodnicy autostradowej Wrocławia. To dobra wiadomość także dla wrocławskich dróg. Ciężarówki ze sprzętem dostarczanym do AB będą mogły omijać miasto.

Nowe magazyny to około 34 tys. miejsc paletowych i dużo większa tzw. wielopoziomowa antresola magazynowa, która ma mieć od dwóch do trzech tys. m kw. Dzięki centrum logistycznemu AB powstanie także 150 nowych miejsc pracy.

Grupa AB to środkowoeuropejski potentat w branży dystrybucji sprzętu IT. Firma jest dystrybutorem między innymi produktów marki Apple. Holding posiada także własne marki, jak tusze i tonery do drukarek TB Print, tablety Triline czy żarówki LED TB Energy.