Hicron kończy projekt dla światowego koncernu. Ale to nie koniec współpracy

Hicron kończy projekt dla światowego koncernu. Ale to nie koniec współpracy

techDobiega końca prowadzony w Rosji wspólny projekt Hicronu i Volvo Group. Po czterech miesiącach od rozpoczęcia przedsięwzięcia, pracownicy zakładu produkującego kabiny do aut ciężarowych w Kałudze rozpoczęli pracę na nowym systemie. To nie koniec współpracy obu firm.

Jak informują przedstawiciele Hicronu, w sierpniu kończy się projekt roll-outu systemu SAP do nowego zakładu Volvo Trucks w Kałudze, produkującego kabiny dla aut ciężarowych. W jego ramach wrocławska firma wspiera wydzielenie nowej jednostki gospodarczej, uruchomienie procesów obsługi utrzymania ruchu oraz stworzenie nowej platformy materiałowej.

To już drugi tego typu projekt jaki Hicron prowadzi na terenie Rosji dla Volvo Group, czyli jednego z największych światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów i maszyn budowlanych.

Projekt ruszył w marcu, a po czterech miesiącach pracownicy Volvo GTO w zakładzie w Kałudze rozpoczęli pracę na nowym systemie.
Hicron, jako główny wykonawca, był odpowiedzialny za konfigurację systemu w obszarze gospodarki materiałowej, fakturowania dla spółek powiązanych i integrację z obszarami: finanse i controlling. Wprowadzenie nowych rozwiązań systemowych obejmowało dostosowanie procesów między dwoma jednostkami gospodarczymi Volvo GTO do wymogów prawnych Rosji.

– Jednym z ważniejszych elementów projektu było zautomatyzowanie procesów sprzedaży, dzięki czemu pracownicy Volvo nie muszą już zarządzać cennikami manualnie. Nowy system umożliwił także stworzenie bazy materiałowej, która zapewni możliwość obrotu towarami pomiędzy poszczególnymi zakładami, jak i dostawcami zewnętrznymi – tłumaczy Andrzej Januszewski z firmy Hicron.

Integracja systemów informatycznych pomiędzy zakładami w Kałudze przyniesie wiele korzyści – m.in. zminimalizuje możliwość wystąpienia błędów i pomyłek, zwłaszcza w obsłudze procesów sprzedaży, skróci czas realizowania zadań oraz ujednolici procesy wewnątrz całej grupy Volvo CE.

To nie koniec wspólnych projektów Hicron i Volvo. Już wkrótce planowany jest upgrade systemu SAP do nowej wersji EHP 7. Wrocławska firma Hicron jest wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań SAP dla branży automotive w obszarach sprzedaży, dystrybucji i serwisu pojazdów. Współpracuje z producentami pojazdów i części, dilerami i importerami aut na całym świecie, m.in. w USA, Niemczech, Szwecji, Holandii i Katarze.