Jeden z Czempionów wprowadza iPhone 6 na polski, czeski i słowacki rynek

Jeden z Czempionów wprowadza iPhone 6 na polski, czeski i słowacki rynek

iphone 6 i 6 plusWrocławska spółka AB, która współpracuje z Apple, już w piątek 24 października wprowadzi do Polski i Czech najnowszą generację flagowego smartfona amerykańskiego koncernu. Na Słowacji nowe urządzenia trafią do sprzedaży do końca października.

Piątkowa premiera nowej generacji innowacyjnego smartfona Apple odbędzie się w dwóch odsłonach – o przekątnej ekranu 4,7 cala (iPhone 6) oraz 5,5 cala (iPhone 6 Plus).

– Przed nami pierwszy w naszej historii współpracy z Apple debiut rynkowy nowej generacji smartfona iPhone. Obserwujemy ogromny sukces tego produktu na rynkach, gdzie jest on już dostępny. Spodziewamy się równie entuzjastycznego przyjęcia w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – komentuje Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.

Jak tłumaczą przedstawiciele Polskiego Czempiona, wysoka stabilność biznesu przy największej w regionie skali działalności pozwoliły grupie AB zdobyć prestiżowe kontrakty dystrybucyjne od amerykańskiego Apple. AB jest obecnie jedynym broadline’owym dystrybutorem produktów tego koncernu w Polsce, Czechach i na Słowacji (iPhone, iPad, iPod, komputery Mac).

Światowa premiera szóstej generacji iPhone’a miała miejsce 19 września. Firma Apple ujawniła, że w trakcie pierwszej doby sprzedaży złożono ponad 4 mln zamówień, a w trakcie pierwszych trzech dni od premiery nabywców znalazło aż 10 mln sztuk nowych produktów. I to jedynie w USA, Japonii, Hongkongu, Singapurze, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji i Niemczech. Rozpoczęcie sprzedaży na kolejnych rynkach odbywa się sukcesywnie.

Wyniki sprzedaży nowej generacji smartfona iPhone przebiły dotychczas rekordową sprzedaż generacji 5S/5C (2,2 mln szt. w pierwszym dniu, 9 mln szt. w trakcie pierwszych 3 dni).

Analitycy renomowanych instytucji rynku finansowego (m.in. Evercore Partners, Piper Jaffray) szacują, że w trakcie pierwszego kwartału nowa generacja smartfona iPhone trafi do około 60 mln nabywców.