Jeden z Polskich Czempionów będzie edukował wspólnie z liderem rynku szkoleń

Jeden z Polskich Czempionów będzie edukował wspólnie z liderem rynku szkoleń

Bardzo duże zainteresowanie szkoleniami prowadzonymi przez Centrum Kompetencyjne spowodowało, że spółka AB, uczestnik programu Polski Czempion, poszerzyła ofertę warsztatów. Wrocławska firma podpisała właśnie umowę partnerską z Altkom Akademią, liderem na polskim rynku szkoleniowym, specjalizującym się w szkoleniach technicznych i kompetencyjnych.

W ramach współpracy Centrum Kompetencyjnego AB i Altkom Akademii dostępne będą autoryzowane szkolenia czołowych producentów w branży IT. Początkowo w ofercie AB znajdą się szkolenia Microsoft, wkrótce pojawią się również inne warsztaty prowadzone przez Altkom Akademię – Cisco, VMware, Oracle oraz różnorodne szkolenia kompetencyjne.

Centrum Kompetencyjne w ramach swojej misji wspiera sprzedaż produktów i technologii oferowanych przez AB. Stawiając na szeroką edukację partnerów, dbamy o ich przygotowanie merytoryczne i kompetencje sprzedażowe oraz zachęcamy do rozwoju własnego biznesu. Z firmą Altkom współpracujemy już od kilku lat w zakresie autoryzowanych szkoleń MS i z uwagi na duże zainteresowanie wśród naszych partnerów, postanowiliśmy zacieśnić naszą współpracę i zwiększyć ilość wspólnych projektów – tłumaczy Zbigniew Mądry, dyrektor handlowy i członek zarządu AB S.A.

Centrum Kompetencyjne AB powstało w 2010 roku. Od tego czasu nieustannie się rozwija, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i partnerów handlowych. Tylko w minionym kwartale w szkoleniach technologicznych wzięło udział ponad 150 firm.

W 2012 roku w ramach Centrum Kompetencyjnego zapoczątkowano autorskie warsztaty Akademii Technologii Zaawansowanych, obejmującej kilka bloków tematycznych, m.in. technologie serwerowe, storage, sieciowe oraz zasilania awaryjnego, a także szkolenia technologiczne organizowane we współpracy między innymi z HP oraz Zyxel Education Center.

Nawiązana współpraca niesie dla obu stron korzyści – dla Altkom to możliwość dotarcia z ofertą do partnerów handlowych firmy AB, tj. dealerów, VAR, hipermarketów, integratorów, sklepów i hurtowni komputerowych czyli firm potencjalnie zainteresowanych podnoszeniem kompetencji z obszaru technologii i biznesu. Dla AB, to wartość dodana dla ich klientów w postaci dostępu do atrakcyjnej i szerokiej oferty szkoleń z obszaru technologii i biznesu – mówi Magdalena Konieczna-Wrzesień, dyrektor pionu edukacji w Altkom Akademia.

Oferta edukacyjna Altkom poza szkoleniami technicznymi dla specjalistów IT zawiera szerokie spektrum szkoleń z zakresu doskonalenia umiejętności społecznych i osobistych, a także szkolenia biznesowe związane z zarządzaniem organizacją, projektami i analizą procesów biznesowych.