Klej Seleny nagrodzony na najbardziej prestiżowych targach budowlanych w Rosji

Klej Seleny nagrodzony na najbardziej prestiżowych targach budowlanych w Rosji

Selena - FeiconSztandarowy produkt Grupy Selena – klej marki TYTAN Professional – został wyróżniony podczas targów budowlanych MosBuild w Moskwie. Klej spajający rury został okrzyknięty największą innowacją roku i produktem najchętniej kupowanym przez użytkowników domowych.

TYTAN Professional łączy rury, spajając je na tak zwany „zimny szew”, co eliminuje konieczność spawania. Nadaje się również do łączenia wykładzin lub elementów konstrukcyjnych wykonanych z PVC. Ceniony jest głównie za doskonałą wydajność i przydatność w spajaniu części o skomplikowanych kształtach. Może być używany zarówno przez użytkowników domowych, jak i profesjonalistów.

Warto zaznaczyć, że Targi MosBuild w Rosji to jedne z największych międzynarodowych wydarzeń w branży budowlanej. Targi te organizowane są w Moskwie co roku od 20 lat. Za każdym razem przyciągają coraz więcej firm oraz liczną grupę zainteresowanych osób. W ubiegłym roku udział w nich wzięło ponad 2 300 wystawców oraz 170 000 odwiedzających.

Selena_Klej TYTAN ProfessionalW ramach tej prestiżowej imprezy agencja informacyjna INFOLine DIY Retail Russia TOP zadecydowała o przyznaniu nagrody klejowi Seleny w kategorii „Innowacja roku chemii budowlanej”. TYTAN Professional oceniany był w grupie produktów czołowych producentów i dostawców materiałów budowlanych i wykończeniowych na rynku rosyjskim w zestawieniu DIY Advice Russia TOP 2015. Wyróżnienie odebrali przedstawiciele Seleny Vostok – rosyjskiej spółki w Grupie Selena.

Selena jest obecna w Rosji od 2007 roku dostarczając produkty klasy premium przeznaczone dla szerokiej grupy odbiorców. Na rynku rosyjskim znakomicie przyjęły się: piany poliuretanowe, uszczelniacze oraz kleje takich marek jak Tytan, Artelit, Matizol a także Quilosa.

– Targi w Moskwie były dla nas nie tylko potwierdzeniem jakości naszych produktów – m.in. dzięki otrzymanej nagrodzie – ale przede wszystkim idealną okazją do zaprezentowania naszej firmy podczas  forum towarzyszącego targom , a także nawiązania kolejnych kontaktów biznesowych – relacjonuje Jarosław Michniuk, prezes zarządu Selena FM SA. Jak się okazuje, nie była to pierwsza nagroda dla tego producenta.

– Jest to już kolejne wyróżnienie zdobyte przez naszą firmę na rosyjskim rynku. W 2013 roku Selena otrzymała tytuł Firmy Roku 2013 oraz Firmy Odpowiedzialnej Społecznie. Nagrody są dla nas niezwykle cenne, gdyż jest to dla nas sygnał, że nasze produkty  doskonale sprawdzają się na lokalnym rynku i z powodzeniem zdobywają uznanie rosyjskich klientów. Mimo obecnej, trudnej sytuacji polityczno-gospodarczej koncentrujemy się obecnie na wdrażaniu nowej, jeszcze lepiej dostosowanej do rynku oferty – zapewnia Michniuk.

Informacje dodatkowe:

Grupa Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem chemii budowlanej. Oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych dla różnych grup użytkowników (w tym dla profesjonalistów) – główne marki to TYTAN, ARTELIT oraz hiszpańska QUILOSA. Selena jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.

W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 17 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii. Globalne doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać. Dzięki nim Selena staje się firmą innowacyjną i kreuje nowe rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników realizując tym samym nową misję Grupy „Razem budujemy sprawniej i lepiej – Together we deliver better building performance”.

Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Spółka została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w ramach konkursu Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Trwały Sukces” oraz otrzymała m.in. tytuł Teraz Polska w kategorii „Inwestycja Zagraniczna”. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów firmy, o czym mogą świadczyć liczne nagrody, jakimi spółka jest honorowana.

Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji o spółce na www.selena.com