Kolejny projekt Centrum Kompetencyjnego AB

Kolejny projekt Centrum Kompetencyjnego AB

W marcu rozpoczął się kolejny projekt Centrum Kompetencyjnego AB, jednego z największych ośrodków szkoleniowych branży informatycznej w kraju – Akademia Technologii Zaawansowanych. Szkolenia proponowane przez dystrybutora sprzętu IT cieszą się dużym zainteresowaniem resellerów oraz opinią wysokiej jakości zajęć teoretycznych i praktycznych.

Akademia Technologii Zaawansowanych AB jest skierowana głownie na rynek resellerski i do sektora MSP obejmuje kilka bloków tematycznych do wyboru przez Klienta, są to m.in. technologie: Serwerowe, Storage, Sieciowe oraz Zasilania Awaryjnego. Szkolenia te polegają na kompleksowym przeszkoleniu Klientów tak odnośnie samych produktów, technologii, jak i przede wszystkim sprzedaży. To unikalne podejście do osób chcących się przeszkolić. Dotychczas szkolenia technologiczne nie były łączone z tymi miękkimi, stricte sprzedażowymi – mówią pomysłodawcy projektu AZT. AB, jako jedyny dystrybutor szkoli kompleksowo, ucząc nie tylko technologii, ale również sprzedaży, cross-sellingu i zrozumienia potrzeb klientów. a nie skupiając się wyłącznie na technologii.

Ten ciekawy i nowatorski projekt na rynku szkoleń ma dla nas znaczenie strategiczne. W swoim rozwoju dążymy do zaspakajania w pełni oczekiwań i potrzeb klienta, budując z nimi wyjątkowe relacje – komentuje Zbigniew Mądry, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu AB S.A. Od lat doradzamy klientom i partnerom handlowym jak efektywnie rozwijać swój biznes, co przekłada się na ich i nasze wyniki. Dlatego stale pracujemy nad nowymi projektami, wprowadzając w życie kolejne pomysły mające ułatwić nam wszystkim pracę – dodaje Członek Zarządu spółki AB.

Pierwsze szkolenie w tym cyklu to Akademia Technologii Serwerowych I Storage HP, które odbyło się w dniach 6-8 marca 2012. Na trzydniowy cykl złożyły się 2 bloki tematyczne. Pierwszego dnia odbyło się szkolenie kompetencyjne Skuteczna Sprzedaż, skierowane do handlowców i właścicieli firm działających na rynku IT. Celem tej części było pokazanie jak efektywnie zdiagnozować potrzeby klienta, przygotować kompleksową ofertę na całą infrastrukturę IT, uwzględniając możliwości finansowe oraz planowany rozwój firmy. Uczestnicy mają nauczyć się, jak sprzedawać potencjalne usługi do danego rozwiązania oraz, co najważniejsze, jak podtrzymać relację z klientem już po udanej transakcji.

Natomiast podczas dwudniowych laboratoriów uczestnicy (inżynierowie i handlowcy przygotowujący ofertę i rozwiązania techniczne dla klientów) mieli okazję poznać najnowsze produkty i technologie serwerowe HP. Uczestnicy laboratoriów mieli możliwość zapoznania się z technologiami serwerowymi na żywo. Sporą część czasu poświęcona była bezpieczeństwu funkcjonowania infrastruktury informatycznej i zapewnieniu jej najwyższej sprawności. W drugiej części uwaga została skupiona głównie na laboratoriach dzięki którym uczestnicy mieli za zadanie stworzenie np. backupów danych przy użyciu Data Protectora oraz przenośnych napędów LTO i Autoloadera.

– Na naszym rynku mało jest okazji, aby podszkolić się z psychologii sprzedaży. Takie kompleksowe szkolenie w ramach Akademii Technologii Zaawansowanych AB jest bardzo dobrym pomysłem dla tych, którzy na co dzień zajmują się przede wszystkim technicznymi aspektami oraz konkretnymi parametrami produktów. Sprzedaż i budowanie relacji z klientem jest równie ważna co wsparcie technologiczne. To było jak najbardziej satysfakcjonujące i godne polecenia szkolenie. Forma warsztatów typu otwórz i sam dotknij bardzo się nam podobała. – Adam Seredyński, INFOLEX.

– Z całą odpowiedzialnością polecam Akademię Technologii Zaawansowanych AB. Z części sprzedażowej skorzystali przede wszystkim nasi handlowcy. Natomiast największe wrażenie zrobiły na nas laboratoria. Ciekawie i bardzo dobrze merytorycznie przygotowane prezentacje pozwoliły w pełni zapoznać się z produktem i przygotować do części warsztatowej. Fachowo i rzetelnie przeprowadzone szkolenie, w którym każdy zainteresowany tematyką znajdzie coś dla siebie – Tomasz Cichocki, MAT Usługi Informatyczne.

Kolejne szkolenia z cyklu Akademii Zaawansowanych Technologii odbędą się już w kwietniu.

Więcej informacji o działalności Centrum Kompetencyjnego na stronach:

http://ck.ab.pl

http://dealer.ab.pl/szkolenia.php