Kruk organizuje kolejny Dzień bez Długów

Kruk organizuje kolejny Dzień bez Długów

Dzień bez DługuW poniedziałek, 17 listopada, już po raz szósty będziemy obchodzić Dzień bez Długów. To akcja zainicjowana przez grupę Kruk, która ma szerzyć świadomość finansową wśród osób zadłużonych i wspierać ich w dążeniu do rozwiązania problemów z długami.

W Kruku zapewniają, że to także najlepszy moment, by edukować Polaków, jak rozsądnie zaciągać zobowiązania i zarządzać domowym budżetem.

Jak zapowiadają przedstawiciele Polskiego Czempiona, tegoroczny Dzień bez Długów poświęcony będzie wpływowi długów na życie rodzinne i emocje pojawiające się w sytuacji zadłużenia.

Uruchomiona zostanie specjalna infolinia dla zadłużonych. Dzwoniąc pod numer 800 700 096, będzie można będzie uzyskać poradę prawnika lub doradcy ds. zadłużenia z grupy Kruk.

Dla osób preferujących rozmowę twarzą w twarz, w pięciu miastach w Polsce powstaną punkty porad, w których można będzie skorzystać z darmowych konsultacji specjalistów Kruka oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej i Stowarzyszenia Program Wsparcia Zadłużonych.

Stanowiska pojawią się we Wrocławiu, a także w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu na głównych dworcach kolejowych. Porady będą tam udzielane od godziny 8:00 do 18:00.

Specjalnie zaplanowane działania nie ominą także internetu i fanpage’a Domowy Plan Finansowy. Nie zabraknie tam porad i praktycznych wskazówek, jak zarządzać domowym budżetem.

Dodatkowo organizowany będzie konkurs na plakat promujący Dzień bez Długów. Aby wziąć w nim udział, wystarczy przesłać projekt lub zdjęcie plakatu, który odzwierciedla ideę Dnia bez Długów na adres kontakt@dobryplanfinansowy.pl.

Zgłoszenia można przesyłać do 13 listopada. Nagrodą główną w konkursie jest iPad2. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 17 listopada, czyli w Dniu bez Długów.

Ogólnopolską akcję Dnia bez Długów wspiera przez cały rok strona naszedlugi.pl, na której znajdują się informacje oraz porady dotyczące prowadzenia rodzinnych finansów, w tym kalkulator domowego budżetu.

Ze strony tej można także dowiedzieć się, jak rozsądnie pożyczać pieniądze, a także co zrobić w przypadku popadnięcia w zadłużenie. Dodatkową pomocą służy słowniczek przydatnych pojęć. Z okazji Dnia bez Długów strona zyskała nową szatę graficzną.