Krupa i Kuliński nominowani do Przedsiębiorcy Roku 2012

Krupa i Kuliński nominowani do Przedsiębiorcy Roku 2012

Prezes firmy windykacyjnej Kruk oraz prezes wrocławskiego Research and Engineering Center, mają szansę zdobyć jedną z najbardziej prestiżowych nagród polskiego biznesu, w konkursie organizowanym przez Ernst and Young.

Tytuł Przedsiębiorcy Roku 2012 przyznawany jest od 10 lat, a zwycięzców tegorocznej edycji poznamy 29 listopada, podczas gali w auli Politechniki Warszawskiej. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach konkursowych: Produkcja, Usługi oraz Nowy Biznes.

Wśród nominowanych znaleźli się Krzysztof Kuliński, prezes Research and Engeering Center, jak również Piotr Krupa, prezes firmy windykacyjnej Kruk. Kuliński działa w sektorze IT i high-tech – zajmuje się rozwojem oprogramowania. Firma, którą zarządza, w ciągu pięciu lat rozszerzyła działalność międzynarodową i obecna jest w 17 krajach. Ponadto Kuliński był założycielem Centrum Rozwoju Oprogramowania Siemens we Wrocławiu.

Piotr Krupa z kolei jest współzałożycielem Kruka, od 2003 roku jest prezesem firmy. Skończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie Kruk jest największą firmą w Polsce, która specjalizuje się zarządzaniu wierzytelnościami. Kruk obecny jest również poza granicami Polski, w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. Od ubiegłego roku Kruk obecny jest na warszawskim parkiecie, gdzie zdobył nagrodę za najbardziej udany debiut.

Zwycięzca konkursu będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym konkursie dla przedsiębiorców  World Entrepreneur of the Year. Jury, wybierając zwycięzców, kieruje się przede wszystkim ich skutecznością, w tym między innymi ich wynikami finansowymi. Zwraca uwagę również na wprowadzane przez nich innowacje, strategię działania, udzielanie się na arenie międzynarodowej, ale również na relacje ze swoim najbliższym otoczeniem.

W międzynarodowym finale weźmie udział 50 biznesmenów. Finał odbędzie się w Monte Carlo.