Patricia Popławska odebrała „Perłę Mądrości” i tytuł Człowieka Roku

Patricia Popławska odebrała „Perłę Mądrości” i tytuł Człowieka Roku

Patricia Popławska, prezes firmy Clarena, od kilku miesięcy konsekwentnie wspiera akcję „Piękna, bo zdrowa”. Organizatorzy tej ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz profilaktyki raka szyjki macicy docenili to wsparcie i przyznali Patricii Popławskiej „Perłę Mądrości”.

Organizacja „Kwiat Kobiecości”, która jest inicjatorem kampanii przyznaje „Perły Mądrości” osobom, instytucjom i organizacjom, które na co dzień wspierają walkę z rakiem szyjki macicy i rakiem jajnika. Ceremonia wręczenia tych szczególnych wyróżnień partnerom zaangażowanym w kampanię odbyła się 31 stycznia, podczas uroczystej Gali Finałowej.

Wieczór zwieńczający tegoroczną akcję „Piękna, bo zdrowa” został zorganizowany w warszawskim teatrze Capitol. Kampania organizowana przez Kwiat Kobiecości – Ogólnopolską Organizację i magazyn Glamour odbyła się już po raz trzeci. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat raka szyjki macicy i raka jajnika. Zaangażowanym w akcję zależy na tym, aby Polki nie zapominały o regularnych badaniach, dlatego tegoroczna kampania odbywała się pod hasłem „Zostań Superbohaterką, zrób cytologię!”. Honorowy patronat nad kampanią objęły Anna Komorowska, Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej oraz Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. W akcję co roku angażuje się wiele gwiazd. Jej Ambasadorkami były m.in. Anna Dereszowska, Katarzyna Glinka, Anna Wendzikowska, Katarzyna Zielińska, Edyta Jungowska, Ewa Pacuła, Aleksandra Mikołajczyk, Marzena Sienkieiwcz, Agata Młynarska, Agnieszka Popielewicz.

Dodatkową Atrakcją Finałowej Gali była premiera sztuki teatralnej „Honeymoon” w reżyserii Jacka Papisa, która została zrealizowana z myślą o kampanii „Piękna bo zdrowa”. W spektaklu zagrały: Aleksandra Mikołajczyk, Katarzyna Pakosińska i Natalia Lesz.

Ponadto Popławska, podczas uroczystej gali we Wrocławskim Centrum Kongresowym, została ogłoszona laureatem konkursu Człowiek Roku. Tytuł ten przyznawany jest osobom, które wyróżniły się w regionie swoją nieprzeciętną działalnością w jednej ze wskazanych kategorii: Kultura, Sport, Nauka lub Biznes.

Konkurs Człowiek Roku jest organizowany przez wydawcę portalu TuWrocław.com i został zorganizowany po raz drugi. Patricia Popławska do tego prestiżowego wyróżnienia była nominowana już w pierwszej edycji. W tym roku zdobyła statuetkę w kategorii Biznes, w której okazała się bezkonkurencyjna. Kapituła, pod przewodnictwem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza doceniła jej prężną działalność biznesową i konsekwentny rozwój firmy. Nie bez znaczenia było także zaangażowanie Patricii Popławskiej w dodatkowe projekty, takie jak prowadzenie Fundacji Clarena, dzięki którym prezes Clareny udziela wsparcia potrzebującym kobietom.

Laureaci konkursu Człowiek Roku 2012 zostali ogłoszeni 5. lutego podczas gali we Wrocławskim Centrum Kongresowym, na którą licznie przybyli czołowi przedstawiciele wrocławskiego świata biznesu, kultury, sportu i polityki. Podczas uroczystego wieczoru Patricia Popławska odebrała swoją statuetkę z rąk wiceprezydenta Wrocławia Adama Grehla. W gronie nagrodzonych znaleźli się także: Damian Janikowski (kategoria Sport), Paul McCreesh (kategoria Kultura) i Andrzej Przybyło (nagroda Internautów, nominowany również w kategorii Biznes).

Całe wydarzenie uświetniła swoim występem niezwykle utalentowana wrocławska artystka Marcelina.