Polscy Czempioni wysoko w raportach o branży IT

fot. Lucas Hayas/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

fot. Lucas Hayas/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

Hicron i AB S.A. znalazły się w najnowszych rankingach TOP200 Computerworld oraz ITwiz best 100.

 

Każdego roku w czerwcu magazyn „Computerworld” ogłasza listę TOP200, czyli spis największych firm informatycznych działających w Polsce. Dane zebrane w „Computerworld TOP200” pokazują rozwój branży ICT w odniesieniu do wyników finansowych i wzrostu zatrudnienia. Hicron zajął w tym rankingu 50 miejsce wśród firm o największym wzroście zatrudnienia w 2014 roku. Firma może się pochwalić również wzrostem liczby pracowników aż o 35% w stosunku do 2013.

 

W raporcie ITwiz best 100 Hicron zajął 3 miejsce w kategorii firm IT o największych przychodach ze sprzedaży usług wdrożenia aplikacji w 2014 roku, notując wzrost aż o 27%. Hicron znalazł się również na siódmym miejscu w klasyfikacji firm o największej sprzedaży aplikacji mobilnych, webowych i portali internetowych oraz na jedenastym miejscu w kategorii eksport produktów i usług IT (z 44-procentowym wzrostem rok do roku).

 

Również firma AB przoduje raporcie ITwiz best 100. AB S.A. znalazła się na trzecim miejscu w rankingu największych firm IT w 2014 roku. Jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży zagranicznej, AB miała w 2014 roku około 35-36% udziału. – Łącznie firmy, które znalazły się w raporcie ITwiz Best 100, wyeksportowały towary i usługi za niemal 1,5 mld zł! A trzeba podkreślić, że nie uwzględniamy sprzedaży zagranicznej polskich dystrybutorów. Firmy AB, ABC Data i Action sprzedały poza Polską produkty o wartości ok. 6,6 mld zł! – donosi portal itwiz.pl.