Polscy Czempioni z tytułami Ikon Wrocławskiego Biznesu

fot. Olgierd Rudak/ cc by 2.0/ flickr.com

fot. Olgierd Rudak/ cc by 2.0/ flickr.com

Tegoroczna gala Ikon Wrocławskiego Biznesu odbyła się 12 września. Plebiscyt powstał z inicjatywy Wrocławskiej Izby Gospodarczej. Za każdym razem wyróżniani są przedsiębiorcy, którzy rozpoczynali swój biznes w okresie transformacji gospodarczej i do dziś rozwijają swoje firmy, które opierają się silnej konkurencji na rynku europejskim.

 

Podczas tegorocznej gali wyłoniono 45 laureatów. W tej grupie znalazła się szóstka Polskich Czempionów:

  • Krzysztof Domarecki, SELENA S.A.
  • Grzegorz Dzik, IMPEL S.A.
  • Stanisław Han, HASCO LEK, produkcja leków
  • Patricia Popławska, CLARENA sp. z o.o., produkcja wyrobów kosmetycznych
  • Andrzej Przybyło, AB S.A., oprogramowanie komputerowe
  • Janusz Wróbel, NEUROSOFT sp. z o.o., aplikacyjne programy komputerowe

W ramach plebiscytu rozpatrzono aż 246 zgłoszeń. Tytuł Ikony Biznesu otrzymały między innymi takie firmy i ich założyciele, jak: Leszek Czarnecki, (EFL, Getinbank, Noblebank, LC Corp. S.A., Leasing/Bank), Anna Barton (Lody Barton), czy Wojciech Frączak (V MOTORS sp. z o.o.).

 

W kapitule plebiscytu zasiedli: prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz, były prezydent miasta – Bogdan Zdrojewski i Waldemar Siemiński, prezes Wrocławskiej Izby Gospodarczej. W swoich wyborach musieli kierować się ośmioma kryteriami. Laureatami mogli zostać tylko ci kandydaci, którzy mieli już za sobą 20 lat aktywności gospodarczej, pozycję branżowego lidera, relatywnie wysoką liczbę pracowników, brak zaległości publiczno-prawnych i parali się działalnością na rzecz społeczeństwa.

 

Każdy z laureatów otrzymał księgę, zawierającą zbiór wywiadów z biznesmenami, którzy osiągnęli sukces i jednocześnie pomogli w rozwoju Wrocławia. Księga Ikon powstała w limitowanej edycji. Wydano ją w nakładzie 100 egzemplarzy.