Polski Czempion wchodzi w spółkę z Francuzami. Będą tworzyć oprogramowanie dla biznesu

Polski Czempion wchodzi w spółkę z Francuzami. Będą tworzyć oprogramowanie dla biznesu

fot. sxc.hu

Grupa kapitałowa SMT, do której należy świeżo upieczony Polski Czempion – wrocławskie SMT Software, właśnie podpisała umowę o rozpoczęciu współpracy z francuską DIMO Gestion Group. Nowo powstała spółka joint venture GTMS SA zajmie się tworzeniem oprogramowania dla biznesu.

Francuska spółka DIMO Gestion – wytwórca, dystrybutor i integrator oprogramowania – posiada własną sieć partnerską i prawie 6 tysięcy klientów, którym zaoferuje nowe produkty stworzone wspólnie z SMT SA.

Z kolei polska grupa będzie wprowadzała na nasz rynek wybrane produkty z portfolio francuskiego partnera za pośrednictwem nowo powstałej spółki joint venture.

Wykonujemy kolejny ważny krok w rozwoju naszego biznesu. Współpraca z Dimo Gestion stanowi dla nas ogromną szansę na wymianę doświadczeń, zwiększenie konkurencyjności i efektywności. Wierzę, że integracja naszych sieci sprzedaży zapewni wzrost przychodów – podkreśla Konrad Pankiewicz, prezes SMT SA.

Pierwszym wspólnym projektem SMT i DIMO Gestion będzie opracowanie nowego modułu systemu lokalizacji i monitoringu GPS – SATIS.

To oferowany od 2010 roku system telemetryczny wykorzystywany do satelitarnego monitoringu pojazdów. Opracowywany wspólnie z DIMO Gestion moduł będzie służył zarządzaniu parkiem samochodowym w celu optymalizacji podróży służbowych pracowników.

System, biorąc pod uwagę cel wyjazdu i czas jego trwania, dobierze odpowiedni samochód do potrzeb pracownika lub zaproponuje inny środek lokomocji: pociąg, samolot lub auto wypożyczone. Moduł pomoże ograniczyć koszty i zoptymalizuje wykorzystanie parku samochodowego oraz ułatwi rozliczenia firmowe w związku z wykorzystaniem służbowych aut do celów prywatnych.

Jak mówią przedstawiciele Polskiego Czempiona, SMT SA chce stopniowo zwiększać swoją obecność na rynkach zagranicznych. Spółki zależne SMT działają przez swoje przedstawicielstwa m.in. w Holandii, Francji i Wielkiej Brytanii realizując projekty informatyczne oraz oferując usługi outsourcingu IT.

Z monitoringu systemu SATIS korzystają już nie tylko klienci z Polski, ale również z Francji, Szwajcarii, Niemiec, Kenii, Senegalu i Arabii Saudyjskiej.