Polski czempion wydziela usługę bezpieczeństwa i wprowadza na giełdę nową spółkę

Polski czempion wydziela usługę bezpieczeństwa i wprowadza na giełdę nową spółkę

Grupa Impel zmienia strukturę – działalność związana z bezpieczeństwem zostanie wydzielona i  w całości znajdzie się w spółce Impel Safety, która trafi na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Jak tłumaczą przedstawiciele Impela, podział grupy i wprowadzenie na Giełdę Papierów Wartościowych spółki Impel Safety to jedna z kluczowych decyzji podjętych przez zarząd w tym roku.

Najważniejszymi argumentami, którymi kierował się zarząd to zwiększenie przejrzystości i efektywności zarządzania grupą dla akcjonariuszy i potencjalnych inwestorów poprzez uproszczenie struktur i koncentrację na bardziej homogenicznych przedmiotach działalności – tłumaczy Grzegorz Dzik, prezes Impela.

Podział Impel S.A. będzie polegał na wydzieleniu ze spółki zorganizowanej działalności w obszarze usług bezpieczeństwa oraz wniesieniu jej w całości do Impel Safety, w której Impel posiada obecnie 100% akcji.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że podobny proces wydzielenia z grupy działalności deweloperskiej i wprowadzenia jej do notowań giełdowych przyniósł pozytywne efekty zarówno inwestorom, jak i zwiększył możliwości rozwojowe spółki.

W Impelu dodają, że wydzielenie i rynkowe usamodzielnienie się dzisiejszego segmentu Bezpieczeństwo poprzez wprowadzenie na GPW spółki Impel Safety stworzy lepsze warunki do konkurowania oraz czytelną wycenę tych usług, zwiększając możliwości dla dalszych działań konsolidacyjnych.

Zwiększymy zdolność do konkurowania na rynku oraz wzrost wartości segmentu działalności związanego z usługami bezpieczeństwa. Uzyskujemy wiarygodną rynkową wycenę działalności w obszarze usług bezpieczeństwa z zachowaniem możliwości efektywnego pomiaru jej rezultatów. Dążymy do umożliwienie inwestorom większej elastyczności inwestowania w Impel S.A. lub Impel Safety S.A. w zależności od rodzaju prowadzonej przez nie działalności  – podkreśla Grzegorz Dzik.