Grupa AB zdobyła tytuł „Dystrybutor broadlinerowy Roku 2015-2016” na trzech rynkach

Context_CzechContext_PolandContext_SlovakiaGrupa AB została nagrodzona tytułem „Dystrybutor broadlinerowy Roku 2015-2016”  przez Context ChannelWatch. Wyróżnienia zostały przyznane na trzech rynkach (Polsce, Czechach i na Słowacji).

Nagrody zostają przyznawane na podstawie

największych tego typu badań i odbywają sie wśród ponad 5 tysięcy resellerów w Europie. Ocenie podlegają kluczowe kryteria świadczonych usług, które są następnie ważone przez ocenę ważności dotyczącą ich partenrów.

ChannelWatch obejmuje ocenę wszystkich dystrybutorów działających w regionie CEE i jest największym tego typu badaniem w Europie. W jego trakcie resellerzy oceniają dystrybutorów według kluczowych kryteriów świadczonych usług, które następnie są ważone przez ocenę dotycząca ich ważności dla partnerów.

– Wyróżnienie w tak prestiżowym badaniu jednocześnie na trzech rynkach, na których działa Grupa AB, jest kolejnym potwierdzeniem naszej dominującej pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej. Głosem najbardziej obiektywnego gremium, jakim są nasi Partnerzy, potwierdzona została nasza pozycja lidera nie tylko pod względem wielkości oferty czy wysokości przychodów, ale także jakości obsługi, zasobów logistycznych i oferowanych innowacyjnych narzędzi sprzedaży. Potrójny tytuł „Dystrybutora Roku”, za który chcemy bardzo podziękować, tylko utwierdza nas w przekonaniu, że rozwijamy się w dobrym kierunku, a strategia dialogu z naszymi Partnerami przynosi wymierne efekty – mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.


Grupa kapitałowa AB plasuje się w czołówce najwiekszych dystrybutorów IT/AGD/RTV i zabawek w Eurpie. Od 2006 roku spółka AB notowana jest na GPW. Swoją działalność prowadzi w Polsce, Czechach i na Słowacji. Współpracuje z ponad 16 tysiacami partnerów handlowych. Więcej informacji na temat spółki znajdziesz na stronie: www.ab.pl