Prezydent nagrodził jednego z Polskich Czempionów za „Trwały Sukces”

Prezydent nagrodził jednego z Polskich Czempionów za „Trwały Sukces”

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorstwom i instytucjom, które mają znaczący wkład w rozwój gospodarczy kraju i przyczyniają się do budowy pozytywnego obrazu polskiego biznesu. Grupa Selena, członek programu Polski Czempion, została wyróżniona w zestawieniu.

Selena została wyróżniona w kategorii „Trwały Sukces”. Uroczyste wręczenie nagród – przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego – odbyło się 2 czerwca 2014 roku podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Od 22 lat Selena funkcjonuje z sukcesem, najpierw na rynku polskim, a od ponad dekady na rynkach światowych. Dzisiaj posiadamy kilkanaście podmiotów gospodarczych poza granicami Polski i nie tylko sprzedajemy swoje wyroby, ale również produkujemy w tak różnych krajach jak Turcja, Brazylia, Chiny, Hiszpania czy Rumunia – mówił w trakcie uroczystej gali Jarosław Michniuk, prezes zarządu Selena FM SA podczas gali wręczenia nagród.

W tegorocznej edycji konkursu nagrody przyznano w następujących kategoriach: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Zielona Gospodarka oraz Trwały Sukces.

Nagroda została ustanowiona w 1998 roku przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i była przyznawana do roku 2005. W 2011 roku Prezydent Bronisław Komorowski powrócił do przyznawania nagrody. Kandydaci zgłaszani są przez samorządy województw, najpoważniejsze organizacje gospodarcze i organizatorów najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Polsce. Wyboru nominowanych dokonuje Kapituła, a laureatów wskazuje Prezydent RP.