Selena Dumą Regionu Dolnego Śląska – wygrana w plebiscycie gospodarczym

Selena Dumą Regionu Dolnego Śląska – wygrana w plebiscycie gospodarczym

Nagroda_Duma regionu_SelenaSelena – globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralą we Wrocławiu – wygrała w kategorii Duma Regionu w plebiscycie gospodarczym PROUD OF YOU – DUMNI Z WAS 2015 organizowanym przez magazyn Biznes Regionów.

Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji plebiscytu wraz z wręczeniem nagród miało miejsce 11 czerwca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Selena została uhonorowana dwukrotnie: firma otrzymała nagrodę w kategorii Duma regionu, a jej założyciel Krzysztof Domarecki otrzymał wyróżnienie w kategorii Osobowość w biznesie.

„Zwycięstwo Seleny w plebiscycie, jak i wyróżnienie przyznane jej założycielowi i Przewodniczącemu Rady Nadzorczej Krzysztofowi Domareckiemu potwierdza znaczenie Seleny dla regionu Dolnego Śląska. Dzisiaj ponad 70% naszej sprzedaży realizujemy poza Polską, na rynkach czterech kontynentów. Tym bardziej więc cieszy, że naszą działalność międzynarodową ceni także region, z którego Selena pochodzi i gdzie od początku ma siedzibę główną. Świadomość, że możemy reprezentować Dolny Śląsk nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej to powód do dumy – powiedział Jarosłw Michniuk, prezes zarządu Selena FM SA.

Na Dolnym Śląsku Selena posiada pięć zakładów produkcyjnych: w Dzierżoniowie zlokalizowane są Orion 1 i Libra, w Nowej Rudzie Orion 2, w Siechnicach Carina i w Lubinie TYTAN Eos 2. Również na Dolnym Śląsku znajduje się centrum badawczo-rozwojowe Grupy – Selena Labs; we Wrocławiu Selena posiada dwa biura – centralę Grupy Selena, spółki Selena FM SA oraz siedzibę spółki dystrybucyjnej zajmującej się sprzedażą w Polsce Seleny SA.

Selena jest laureatem wielu prestiżowych nagród. W 2014 roku została m.in. uhonorowana Gospodarczą Nagrodą Prezydenta RP w kategorii Trwały Sukces, a Krzysztof Domarecki – założyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Selena FM SA – jako pierwszy przedstawiciel polskiego biznesu został wyróżniony za wkład w rozwój relacji biznesowych pomiędzy Polską a Chinami.

Informacje dodatkowe:

Grupa Selena to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralą w Polsce. Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych – główne marki to TYTAN, ARTELIT oraz hiszpańska QUILOSA. Selena jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.

W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 17 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie. Globalne doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać. Dzięki nim Selena staje się firmą innowacyjną i kreuje nowe rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników realizując tym samym nową misję Grupy „Razem budujemy sprawniej i lepiej – Together we deliver better building performance”.

Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Spółka została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w ramach konkursu Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Trwały Sukces” oraz otrzymała m.in. tytuł Teraz Polska w kategorii „Inwestycja Zagraniczna”. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów firmy, o czym mogą świadczyć liczne nagrody, jakimi spółka jest honorowana.

Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji o spółce na www.selena.com