Selena nominowana do nagrody Prezydenta RP

Selena nominowana do nagrody Prezydenta RP

29 maja w Poznaniu poznamy laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP – poinformował prezydent Bronisław Komorowski. W środę do tegorocznej edycji w czterech kategoriach nominowano 12 firm z branży m.in. chemicznej i farmaceutyczno-biotechnologicznej. Wśród nominowanych znalazła się Selena FM, uczestnik programu Polski Czempion.

W Belwederze Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski spotkał się z Przewodniczącym Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Wiesławem Rozłuckim. Po spotkaniu ogłoszono nominacje do tegorocznej edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w następujących kategoriach:

1) Innowacyjność:
Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu
Grupa Adamed
Sunex S.A.
2) Obecność na rynku globalnym:

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A.

Selena FM S.A.

Zakłady Azotowe Puławy S.A.

3) Ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu:

PKO BP S.A.

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona

Ceramika Paradyż

4) Zielona gospodarka:
Grupa ENERGA

REMONDIS

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Rzeszów” S.A.

Wyboru nominowanych dokonuje Kapituła spośród zgłoszonych Kandydatur w tajnym głosowaniu. W każdej kategorii Kapituła przyznaje trzy nominacje. W uzasadnionych przypadkach Kapituła może przyznać cztery nominacje.


Laureatów poznamy 29 maja w Poznaniu. – Cieszę się, że w tym roku – to jest już 10. edycja nagrody – są już propozycje ze wszystkich województw – powiedział Bronisław Komorowski.

Prezydent wyraził nadzieję, żeby liczba firm ubiegających się o nagrodę będzie z roku na rok wzrastała. – To też będzie wtedy dowód – ważny dla nas wszystkich – że całość polskiej gospodarki rozwija się i to w kierunku bardzo pożądanym. W takim, w którym efekty czysto biznesowe są najważniejsze, ale towarzyszą im także inne oceny, inne kryteria, które pozwolą na dostrzeżenie także innych walorów biznesu polskiego – zaznaczył.

Uroczystość wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP odbędzie się podczas Gali z okazji otwarcia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

O Selenie:

Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych – główne marki to TYTAN,  ARTELIT oraz hiszpańska QUILOSA. Selena jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.

Swoje produkty firma dostarcza do ponad 70 krajów na całym świecie. W skład Grupy Selena wchodzi 30 spółek zlokalizowanych w 18 krajach świata – Polsce, Hiszpanii, Brazylii, Bułgarii, Chinach, Czechach, Słowacji, Finlandii, Niemczech, Kazachstanie, Korei Południowej, Rumunii, Rosji, Turcji, na Węgrzech, we Włoszech, na Ukrainie i w USA. Grupa posiada zakłady produkcyjne na 4 kontynentach.