Spółka AB kolejnym międzynarodowym czempionem z Wrocławia

Spółka AB kolejnym międzynarodowym czempionem z Wrocławia

Wrocławska spółka AB, uczestnik prowadzonego przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej programu Polski Czempion, została wyróżniona w prestiżowym konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” w kategorii Inwestor. Wcześniej laureatem konkursu PwC została Selena.

Nagrodzona przez PwC firma AB to wiodący w Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutor sprzętu IT.

– Promocja lokalnej przedsiębiorczości oraz inicjatywy propagujące rozwój polskiego biznesu są nam potrzebne. Pozwalają one czerpać wiedzę i wzorować się na lokalnych modelach prowadzenia biznesu, a jednocześnie prezentują zagranicznym inwestorom pozytywny obraz polskiej przedsiębiorczości – tłumaczy Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.

Nagrodę w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” otrzymała też inna wrocławska firma Selena. Doceniono jej zasługi na rzecz promocji polskiej marki za granicą. Grupa liczy 30 spółek, ma zakłady produkcyjne na 3 kontynentach, a jej produkty są dostępne na rynkach ponad 70 krajów świata.

Obie wrocławskie firmy nagrodzone przez PwC to uczestnicy miejskiego programu „Polski Czempion”, który ma pomóc w internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw, tak by stały się konkurencyjne na rynkach światowych.

Celem konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, organizowanego przez PwC jest promocja polskich przedsiębiorstw, które odnoszą sukcesy na rynkach zagranicznych jako inwestorzy lub eksporterzy oraz swoją działalnością wpływają na kształt polskiej gospodarki.

W konkursie mogły wziąć udział wszystkie działające w Polsce przedsiębiorstwa opierające się na rodzimym kapitale, które w ciągu ostatnich pięciu lat dokonały inwestycji zagranicznej i/lub prowadzą szeroko zakrojoną działalność eksportową, odnosząc sukcesy na zagranicznych rynkach.