Spółka należąca do Impela szkoli pracowników ochrony lotnictwa cywilnego

Spółka należąca do Impela szkoli pracowników ochrony lotnictwa cywilnego

fot. sxc.hu

Spółka Gwarant Agencja Ochrony, której udziałowcem większościowym jest grupa Impel, otworzyła ośrodek szkoleniowy operatorów kontroli bezpieczeństwa na lotniskach. Gwarant, jako jedyny w Polsce, otrzymał stosowne uprawnienia od Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Gwarant organizuje szkolenia dla operatorów, którzy odpowiadają na lotniskach za kontrolę bezpieczeństwa osób, bagażu kabinowego, przewożonych przedmiotów i bagażu rejestrowanego. Kontrolerzy sprawdzają pasażerów wchodzących do hali odlotów, ich bagaże, karty pokładowe oraz obsługują skanery prześwietlające bagaż podręczny.

Uruchomienie własnego ośrodka szkoleniowego daje nam przewagę nad konkurencją i możliwość uniezależnienia się od instytucji szkoleniowych. Do tej pory nasi pracownicy musieli korzystać ze szkoleń organizowanych przez inne firmy, dziś to my mamy uprawnienia i know-how, które pozwalają nam szkolić operatorów bezpieczeństwa – mówi Edward Kuczer, prezes należącej do grupy Impel spółki.

Firma już prowadzi szkolenia pracowników portów lotniczych w Pyrzowicach, w którym realizuje usługę ochrony, a także w Goleniowie.

Liczymy, że wkrótce do tego grona dołączą kolejni klienci, ponieważ ofertę już przedstawiliśmy pozostałym polskim lotniskom – dodaje Edward Kuczer.
Spółka Gwarant Agencja Ochrony od połowy marca ubiegłego roku przejęła od Straży Granicznej ochronę Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Umowa została zawarta cztery lata. Lotnisko w Pyrzowicach to drugie, po Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin, które przekazało kontrolę nad bezpieczeństwem firmie zewnętrznej.

Gwarant to spółka o zasięgu ogólnopolskim świadcząca usługi w zakresie fizycznej ochrony osób i mienia, monitoringu, ochrony technicznej oraz usług porządkowych. W tym roku spółka świętuje dwudziestą rocznicę powstania.

Akcje Gwaranta notowane są na rynku NewConnect. W 2012 roku 73,1 procent udziałów kupiła spółka Impel.