Spółka należąca do Polskiego Czempiona wyróżniona w Czechach i na Słowacji

Spółka należąca do Polskiego Czempiona wyróżniona w Czechach i na Słowacji

AT Computers – spółka wchodząca w skład grupy kapitałowej AB już drugi rok z rzędu została uhonorowana tytułem Dystrybutora Roku 2012, zajmując pierwsze miejsce na rynku czeskim i drugie miejsce na rynku słowackim.

Tytuł Dystrybutora Roku przyznawany jest przez magazyn „Reseller Magazine” na podstawie głosowania resellerów. W porównaniu z drugim miejscem, na ATC oddało swój głos ponad 15% dealerów więcej. Magazyn przyznał również nagrody w tej samej kategorii na rynku słowackim, gdzie AT Computers zdobyło drugie miejsce.

Zakup udziałów w ATC był dla AB bardzo ważnym krokiem w stronę dalszego dynamicznego rozwoju. Poprzez połączenie obu firm stworzyliśmy podmiot, który zajął pozycję lidera w branży IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wyróżnienie przyznane przez czytelników „Reseller Magazine” potwierdza, że nasza inwestycja była słuszną decyzją. Dziś jesteśmy w czołówce największych dystrybutorów w Europie – mówi Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.

AT Computers zdobyło tytuł Dystrybutora roku na rynku czeskim drugi rok z rzędu. Natomiast na rynku słowackim, w ubiegłym roku zajmowało trzecią pozycję. Głosowanie resellerów odbyło się w dniach 1 września 2012 roku – 19 stycznia 2013 roku. Wzięło w nim udział 2455 handlowców z 2024 firm.

Polityka handlowa grupy AB od samego początku jest nastawiona na partnerskie relacje z klientami.

Obsługujemy coraz większą liczbę transakcji ze stale zwiększającą się liczbą partnerów handlowych. Tylko w ostatnim roku odnotowaliśmy dynamiczny wzrost obsługiwanych klientów o 15%. Dziś nasza baza kliencka liczy już 15 000 lojalnych partnerów handlowych i jest największa w regonie CEE  – tłumaczy Zbigniew Mądry, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu AB S.A.