Szefowie polskich czempionów walczą o tytuł Człowieka Roku

W połowie stycznia poznaliśmy kandydatów do tytułu „Człowiek Roku portalu tuWroclaw.com”. Wśród nominowanych w kategorii „biznes” znalazło się dwoje prezesów firm biorących udział w programie Polski Czempion. To Patricia Popławska z Clareny i Andrzej Przybyło z AB.

O wyróżnienia w trzech kategoriach ubiega się dziewiątka nominowanych. Zwycięzców wybierze kapituła pod przewodnictwem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

W kategorii „biznes” dwie z trzech nominowanych osób to szefowie firm biorących udział w Polskim Czempionie.

Patricia Popławska to prezes i właścicielka firmy Clarena, prywatnie matka pięciorga dzieci. Jest wicemistrzynią Dolnego Śląska i Polski Południowej w jeździe konnej oraz założycielką Fundacji Clarena.

Od 16 lat zajmuje się branżą kosmetyczną. Dzięki ciężkiej pracy, nieprzeciętnej intuicji biznesowej i konsekwencji, z niewielkiej drogerii we Wrocławiu stworzyła jedną z największych firm kosmetycznych w kraju, zatrudniając ponad 130 osób.

Od 10 lat Clarena specjalizuje się w obsłudze profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, do których dostarcza nie tylko kosmetyki, ale też specjalistyczny sprzęt do zabiegów, urządzenia do mikropigmentacji, wyposażenie spa. Firma obsługuje blisko 18 tysięcy salonów kosmetycznych w całym kraju.

Patricia Popławska doskonale zna się na prowadzeniu biznesu oraz posiada znakomite wyczucie w handlu, co udowodniła zdobywając wiele prestiżowych nagród.

Andrzej Przybyło jest prezesem zarządu AB S.A. To biznesmen z wizją i perfekcjonista, który systematycznie wyznacza sobie kolejne zawodowe cele i nie poddając się presji otoczenia, konsekwentnie dąży do ich realizacji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy przekształcił rodzinny biznes w grupę, której roczne obroty przekraczają miliard dolarów.

AB S.A. to największy dystrybutor IT i CE w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka notowana na warszawskiej giełdzie do 2006 roku stała się strategicznym partnerem dystrybucyjnym największych światowych producentów sprzętu i oprogramowania komputerowego.

Trzecim nominowanym w tej kategorii jest Aleksander Kusz- prezes spółki Money.pl, która zarządza największy portalem finansowym w Polsce.

O tym, kto z trójki wyróżnionych w każdej kategorii otrzyma tytuł tegorocznego „Człowieka Roku portalu tuWroclaw.com” dowiemy się 5 lutego podczas uroczystej gali we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

Trwa już także internetowe głosowanie – do 25 stycznia można oddawać głos na swojego faworyta na stronie konkursu. Kandydat z największą liczną głosów otrzyma Nagrodę Internautów.