Trzy wrocławskie firmy dołączają do grona Polskich Czempionów

Trzy wrocławskie firmy z branży informatycznej zostały wyróżnione prestiżowym tytułem „Polski Czempion” i oficjalnie dołączyły do elitarnego grona wrocławskich firm realizujących międzynarodową strategię rozwoju. W uznaniu dotychczasowych sukcesów i dokonań, prezydent Rafał Dutkiewicz zaprosił firmy Hicron, Neurosoft oraz SMT Software do uczestnictwa w programie i zaznaczył rolę Polskich Czempionów w budowaniu silnej pozycji Wrocławia na gospodarczej mapie Europy.

Zaproszenie nowych firm do uczestnictwa w Polskim Czempionie to dowód uznania ich dokonań i świadectwo ważnej roli w rozwoju lokalnego biznesu. Jesteśmy dumni, że Wrocław będzie jeszcze mocniej reprezentowany na arenie międzynarodowej i że nasze miasto okazuje się być doskonałą lokalizacją do prowadzenia globalnej działalności – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Nowi członkowie programu to liderzy w branży IT, należącej do najbardziej dynamicznych i perspektywicznych branż dzisiejszej gospodarki, którzy od lat z powodzeniem działają na wielu rynkach zagranicznych – dodaje Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która na zlecenie prezydenta miasta realizuje program.

Nowi uczestnicy programu dołączyli tym samym do elitarnego grona globalnych firm z Wrocławia, reprezentowanego dotychczas przez firmy AB, Clarena, Hasco-Lek, Impel, Kruk, Rawlplug, REC Global, Selena, TelForceOne i Toya.

Polski Czempion to program wspierający lokalne przedsiębiorstwa w procesie internacjonalizacji  i rozwoju międzynarodowych struktur. Z sylwetkami wszystkich Polskich Czempionów można zapoznać się na stronie www.polskiczempion.pl oraz na stronach internetowych wszystkich uczestników.