Wielkie otwarcie nowoczesnego Centrum Logistyczne AB już 10 maja

Wielkie otwarcie nowoczesnego Centrum Logistyczne AB już 10 maja

Centrum Logistyczne AB w MagnicachAB S.A., dystrybutor IT i elektroniki użytkowej, 10 maja 2016 roku uroczyście otworzy nowe Centrum Logistycznego AB, które się mieści przy ul. Europejskiej 4 w Magnicach koło Wrocławia.

Centrum Logistyczne AB jest największą inwestycję, która wieńczy ćwierćwiecze funkcjonowania AB. Projekt inwestycyjny w Magnicach, który obejmuje część biurowo-administracyjną oraz magazynową, wart jest 130 mln złotych. Na szczególne wyróżnienie zasługują zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu techniki magazynowania i logistyki, takie jak m.in. system zarządzania magazynem, zautomatyzowane pakowanie i wysyłka przesyłek, automatyczne sortery oraz przenośniki, których łączna długość wynosi aż 5 km. Dostawcami tych rozwiązań są najbardziej renomowani światowi producenci, a zaawansowanie zastosowanych urządzeń i systemów stawia nowe Centrum Logistyczne AB w ścisłej czołówce w tej części Europu pod względem rozwiązań logistycznych.

AB S.A. dostarcza rynkowi własne innowacyjne rozwiązania e-commerce, a 90% procent sprzedaży spółki realizowane jest za pomocą narzędzi on-line. Nowa inwestycja nie tylko jest przygotowana na spełnianie aktualnych wymogów, ale również wpisuje się w długoterminowe założenia rozwoju nowoczesnych usług logistyczno–magazynowych. Innowacyjność Centrum Logistycznego w Magnicach potwierdziła Unia Europejska, wspierając ten projekt w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego kwotą 24 mln złotych (netto).

Nowo otwarte Centrum Logistycznemu AB pozwala w pełni efektywnie obsłużyć ponad 16 tysięcy partnerów handlowych wrocławskiego dystrybutora. Stale się on rozwija, zwiększając zakres i skalę prowadzonej działalności. W roku 2015 Grupa kapitałowa AB osiągnęła przychody na poziomie 7 mld złotych, a dzięki możliwościom dalszej rozbudowy Centrum w Magnicach jest przygotowana na czekające wyzwania biznesowe.

Centrum Logistyczne AB w Magnicach to namacalny dowód na to, że mała firma z Wrocławia, założona w 1990 roku z siedzibą w pokoju hotelu robotniczego, stała się obecnie największym dystrybutorem IT, RTV/AGD i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej. AB jest pracodawcą dla ponad 500 Dolnoślązaków, a dzięki programom stażowym absolwenci wrocławskich uczelni udanie rozpoczynają karierę zawodową.