Wrocławianie liderami biznesu

Podczas gali finałowej konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku poznaliśmy tegorocznych zwycięzców. Jury pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego najpierw wyłoniło 10 finalistów, a następnie przyznało nagrody w 3 najważniejszych kategoriach. Dwie z nich otrzymali przedstawiciele wrocławskich firm.

Konkurs Ernst & Young Przedsiębiorca Roku to jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów tego typu na świecie. Polska edycja została zorganizowana już dziewiąty raz. Na tegorocznej gali jako pierwszy został wyróżniony Krzysztof Pawiński z Grupy Maspex (kategoria produkcja) lidera na środkowoeuropejskim rynku spożywczym.

Dwie pozostałe nagrody przypadły wrocławskim przedsiębiorcom. W kategorii Usługi najlepszy okazał się Andrzej Przybyło zarządzający jednym z największych dystrybutorów sprzętu IT w Europie Środkowej – spółką AB S.A.  Firma bierze aktywny udział w programie „Polscy czempioni” organizowanym przez ARAW i wrocławski magistrat.

Z kolei w kategorii Nowy Biznes wyróżniono twórcę wrocławskiej spółki Tro Media. Firma działa w branży nowych mediów. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze kampanii reklamowych w Internecie, jest także aktywnym inwestorem w branży internetowej.

Wśród dziesiątki finalistów znalazła się także Paweł Marchewka z wrocławskiej spółki Techland. Ten znany producent gier z powodzeniem podbija światowe rynki kolejnymi hitami wydawniczymi. Spółka uczestniczy w programie Creativro.

– Pozycja wrocławskich przedsiębiorców w tym prestiżowym konkursie to kolejne potwierdzenie silnej pozycji Wrocławia na biznesowej mapie Polski – podkreśla Tomasz Gondek, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – Szczególnie cieszy fakt, że obydwaj nagrodzeni są związani z branżą IT i nowych technologii, która staje się jednym z filarów rozwoju stolicy Dolnego Śląska – dodaje.