Wzorowy CSR w wydaniu Rawlplug

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility) to idea, która z roku na rok coraz chętniej wspierana jest przez polskie przedsiębiorstwa. Dzięki akcjom, mającym realny wpływ na poprawę życia społeczności możemy zauważyć, że społeczna odpowiedzialność biznesu to nie tylko słowa, ale głównie czyny. Za przykład posłużyć mogą działania firmy Rawlplug, która od lat angażuje się  w działania CSR.

W tym roku, już po raz kolejny, Rawlplug przekazał studentom warszawskich uczelni technicznych zamocowania i narzędzia, które umożliwiły przeprowadzenie prac renowacyjnych Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach koło Warszawy.

Ośrodek w Chyliczkach powstał w 1958 roku jako schronienie dla potrzebujacych matek z małymi dziećmi. Obecnie dzięki grupie 12 studentów Politechniki Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej w ramach projektu Workcamp budynek i pomieszczenia są stopniowe odnawiane. W tym roku przyszłym inżynierom udało się samodzielnie ocieplić budynek i wymienić elewację. Firma Rawlplug dostarczyła łączniki fasadowe Koelner KI-180M wraz z zatyczkami termoizolacyjnymi, niezbędne do zamocowania styropianu podczas ocieplania jak również zestawy narzędzi ręcznych Modeco, które ułatwiły i usprawniły pracę wolontariuszy.

Rawlplug angażuję się również w inne działania mające na celu pomoc potrzebującym dzieciom oraz stara się umożliwiać rozwój umiejętności praktycznych studentom i absolwentom (firma wspiera uczelnie, prowadzi programy stażowe i wiele innych).