AB poszerza kontrakt dystrybucyjny z HTC

AB poszerza kontrakt dystrybucyjny z HTC

ab_logoAB S.A., czołowy europejski dystrybutor IT, RTV/AGD oraz elektroniki użytkowej, dzięki rozszerzeniu obecnego kontraktu dystrybucyjnego z HTC Poland Sp. z o.o. zaoferuje innowacyjne produkty mobilne tego producenta w kolejnych kanałach sprzedaży.

– Od wielu lat współpracujemy z HTC, oferując produkty tego producenta w kanale operatorskim, gdzie osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki sprzedaży. Dlatego wspólnie zdecydowaliśmy się na poszerzenie umowy dystrybucyjnej o kolejne kanały sprzedaży, tzw. open market. Tym samym z pełną ofertą produktową HTC docieramy do kolejnych grup klientów – mówi Zbigniew Mądry, członek zarządu AB S.A.

Pełna oferta produktów HTC będzie wkrótce dostępna dla ponad 16 tysięcy partnerów handlowych, których obsługuje Grupa Kapitałowa AB (resellerów, partnerów prowadzących sprzedaż on-line oraz w kanale retail wrocławskiego dystrybutora). Zawarte porozumienie wpisuje się w realizację strategii rozszerzania przez AB oferty produktów mobilnych.

Założona w 1997 roku HTC Corporation (HTC) jest producentem innowacyjnych i wielokrotnie nagradzanych urządzeń mobilnych. Portfolio firmy obejmuje smartfony oraz tablety. HTC przywiązuje wielką wagę do nowości technologicznych i atrakcyjnego designu swoich produktów. Celem jest tworzenie urządzeń, które dzięki licznym udogodnieniom, takim jak wyjątkowy interfejs HTC Sense™, stają się niezwykle przyjazne użytkownikowi. Firma notowana jest na giełdzie papierów wartościowych na Tajwanie.