Konkurs „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”

 

Celem Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” jest promocja najważniejszych osiągnięć gospodarczych regionu i wyróżnianie firm oraz jednostek samorządowych z Dolnego Śląska, odznaczającymi się szczególnymi dokonaniami.

Cechami inicjatyw gospodarczych, które odpowiadają misji konkursu są: innowacyjność  i zaangażowanie inwestycyjne, działania CSR, pozytywne korzyści jakie podmioty gospodarcze przynoszą lokalnej społeczności oraz regionowi. Konkurs „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” jest wydarzeniem, które ma honorować osoby tworzące przyszłość Dolnego Śląska.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2004 roku, od tamtego czasu do rywalizacji o „Dolnośląski Gryf-Nagrodę Gospodarczą” stanęło 1000 dolnośląskich firm i samorządów, spośród, których wyłonionych zostało  87 Laureatów .

W 2016, odbędzie się już XIII edycja konkursu, do której zgłoszenia przyjmowane będą do 16 września. Nagrody wręczone zostaną w ośmiu kategoriach:

  • Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw
  • Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw
  • Nagroda dla Ambasadora Dolnego Śląska
  • Nagroda Dolnośląski produkt roku
  • Nagroda dla Pioniera wieku cyfrowego
  • Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy
  • Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska
  • Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem

W Kapitule Konkursu znajdują się miedzy innymi: Prof. dr hab. Andrzej Kaleta, Grzegorz Dzik, Krzysztof Skóra, Ryszard Petru.

Firmy startujące w rywalizacji w Konkursie „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” mają szansę dołączyć do grona najważniejszych instytucji na Dolnym Śląsku, wypromować swoją działalność w środowisku biznesowym, nawiązać nowe kontakty oraz zaprezentować swoje dotychczasowe osiągnięcia.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 16 września. Konieczne wypełnienie jest ankiety.

Zwieńczeniem rywalizacji będzie Wielka Gala Biznesu, w której rokrocznie udział biorą najważniejsze osobistości Dolnego Śląska ze świata biznesu, nauki, nauki, polityki i kultury. Tegoroczna gala odbędzie się w 17 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
Relacje z dwóch ubiegłych edycji konkursu ukazały się m.in. w magazynie „Forbes”, „Gazecie Wrocławskiej”, retransmisję Wielkiej Gali Biznesu zobaczyć można było w TVP3.

Aby dowiedzieć się więcej o Konkursie „ Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” odwiedź stronę www organizatora.

Donloslaski fryf - dobre logo