Gala 25-lecia AB

Gala 25-lecia AB

DSC_7240W monumentalnych wnętrzach Hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się wielka Gala z okazji 25-lecia firmy AB – czołowego europejskiego dystrybutora IT, RTV/AGD.

Kiedy w 1990 roku Andrzej Przybyło tworzył Przedsiębiorstwo Handlowe AB nikt nie przypuszczał, że powstanie firma, która stanie się największym dystrybutorem IT i RTV/AGD w Europie Środkowo-Wschodniej. Po 25 latach wrocławska firma świętuje swój jubileusz jako Grupa Kapitałowa działająca na rynku polskim, czeskim i słowackim oraz zatrudniająca blisko tysiąc pracowników.

Gości po wejściu do Hali Stulecia witał gospodarz Gali – pan Andrzej Przybyło wraz z żoną. Otwarciu towarzyszył pokaz sztucznych oraz prezentacja historii ćwierćwiecza firmy, której wysłuchali zgromadzeni przedstawiciele resellerów i partnerów. Jak się okazało, firma AB została założona w pokoju hotelu robotniczego, a obecnie urosła do miana giganta dystrybucji z centrum logistycznym w Magnicach pod Wrocławiem. To właśnie ta inwestycja, warta ponad 100 mln złotych, jest symbolicznym zwieńczeniem 25-letniej historii firmy. Dzięki zastosowanym nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu automatyki magazynowej i systemów zarządzania logistyką jest nie tylko jednym z najnowocześniejszych centrów w tej części Europy, ale także otwiera nowy rozdział w historii AB.

– Jestem niezwykle wzruszony i jednocześnie dumny, że wspólnymi siłami udało nam się zbudować firmę, która obsługuje dzisiaj 16 tys. partnerów. Początki były niełatwe, czasami zabawne, ale zawsze mogłem liczyć na moich współpracowników. Od początku przyświecała nam idea partnerstwa, uczciwego podejścia do biznesu i teraz mogę powiedzieć, że to się opłaciło. Dzisiaj na Gali wśród naszych gości są także nasi pierwsi klienci i dostawcy, z którymi współpracujemy od wielu, wielu lat. To właśnie im chcę zadedykować tę uroczystą Galę, ponieważ bez nich nie stworzylibyśmy naszej firmy. Gdy na scenie prezentowałem ostatnie 25 lat naszej historii w pamięci mignęło mi wiele trudnych chwil, pełnych wyrzeczeń i wysiłku. Wole jednak skupiać się na tym co się udało, na tych radosnych chwilach, kiedy rozwijaliśmy się rok do roku, kiedy pozyskiwaliśmy kluczowe dystrybucje i rośliśmy razem z naszymi partnerami. Teraz, kiedy rozpoczęliśmy funkcjonowanie w nowym centrum logistycznym w Magnicach pod Wrocławiem, mamy pewność, że jesteśmy w stanie sprostać stale rosnącym oczekiwaniom naszych partnerów oraz rynku dystrybucji i z optymizmem patrzymy na kolejne 25 lat i więcej – mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.

Po części oficjalnej, w trakcie której m.in. wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl odczytał specjalny list od Rafała Dutkiewicza, prezydenta stolicy Dolnego Śląska, zgromadzeni goście zasiedli do uroczystej kolacji. W rolę konferansjerów Gali wcielili się członkowie Kabaretu Młodych Panów.

Gala była także okazją do spotkania się w gronie przedstawicieli branży, którzy podkreślali panującą podczas Gali rodzinną atmosferę.

***

Grupa kapitałowa AB plasuje się w czołówce największych dystrybutorów IT/AGD/RTV i zabawek w Europie. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Od 2006 roku spółka AB S.A. jest notowana na GPW.

Więcej informacji na temat spółki można znaleźć na stronie www.ab.pl