Grupa KRUK otwiera nowy odział w Pile i zatrudnia 80 osób

Grupa KRUK otwiera nowy odział w Pile i zatrudnia 80 osób

Firma KRUK S.A. Sfinalizowała przejęcie wszystkich udziałów w spółce Presco Investments wraz z portfelem wierzytelności na rynku polskim. Składają się na niego ponad 2 mln spraw o  łącznej wartości ponad 2,7 mld zł. Z tego powodu w Pile został otwarty nowy oddział, którego zespół obsłuży nowych klientów.

Otwarcie nowej siedziby to kolejny krok milowy w historii naszej firmy – powiedział Piotr Krupa, prezes KRUK S.A. – Łączymy z tym wydarzeniem ambitne plany na przyszłość. Chcemy, aby nasza firma stała się liderem branży zarządzania wierzytelnościami w Europie i docelowo na świecie. Nowy oddział w Pile jest z pewnością krokiem właśnie w tym kierunku. Jest mi bardzo miło, że jako firma spotkaliśmy się z tak pozytywnym przyjęciem władz miasta i mieszkańców. Chcemy stać się częścią tej społeczności i aktywnie wspierać jej rozwój oraz budować nowe miejsca pracy – dodał Krupa.

Firma wyraziła chęć aktywnej współpracy z władzami miasta. Spotkało się to z odezwą prezydenta miasta Piły, Piotra Głowskiego, który zapowiada gotowość podjęcia działań wspierających firmę w jego mieście.

Życzylibyśmy sobie i firmie KRUK S.A., aby w Pile powstało drugie centrum jej działalności operacyjnej w Polsce i tak się stało – powiedział Piotr Głowski, prezydent miasta Piły.

Po kilku miesiącach wytężonych prac nad tą transakcją i stworzeniem nowej siedziby, płynnie przystępujemy do obsługi nowego portfela. Niemal od razu rozpoczynamy pracę nad budową relacji z nowymi klientami. Naszą misją jest wsparcie ich w procesie wychodzenia z zadłużenia. Każdy może bowiem wpaść w tarapaty finansowe, jednak nie każdy wie jak z nich wyjść. Nasza strategia prougodowa i polubowne podejście to najbardziej dogodne rozwiązanie, z którego skorzystały już setki tysięcy osób. Taką możliwość od teraz maja także byli klienci Grupy P.R.E.S.C.O. – dodał Piotr Krupa.

Grupa KRUK powstała w 1998 r. we Wrocławiu. Firma działa na rynku rumuńskim, czeskim, słowackim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim. Oddział w Pile to drugie oprócz Szczawna-Zdroju centrum operacyjne KRUKa w Polsce. W całej Grupie zatrudnionych jest ponad 2,6 tys. osób.