Hasco-Lek zbuduje we Wrocławiu nowoczesny szpital rehabilitacyjny

Hasco-Lek zbuduje we Wrocławiu nowoczesny szpital rehabilitacyjny

Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej wkrótce zmieni lokalizację i rozszerzy zakres usług. Przy ulicy Lekarskiej rozpoczęła się już bowiem budowa nowej siedziby WCRiMS – to inwestycja grupy Hasco, do której należy uczestniczący w programie Polski Czempion Hasco-Lek.

Jak zapowiadają przedstawiciele grupy Hasco, będzie to jedna z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce, w której świadczone będą usługi zarówno w zakresie rehabilitacji dziennej, jak i szpitalnej, łącznie z zabiegami operacyjnymi.

Do dyspozycji pacjentów zostanie oddana również specjalistyczna przychodnia oraz kompleksowa pracownia diagnostyczna.

Nowoczesne centrum rehabilitacji

Centrum rehabilitacyjne znajdzie się na parterze, gdzie oprócz gabinetów do terapii indywidualnej pojawi się też m.in. sala ćwiczeń, basen do hydrokinezyterapii wyposażony w tory z przeciwprądami służące do nauki chodzenia czy kriokomora.

W placówce znajdą się również gabinety do hydroterapii, czyli zabiegów w środowisku wodnym – masaży wirowych i podwodnych.

Kompleksowa opieka szpitalna

W ramach opieki szpitalnej przewidziano pięć oddziałów – rehabilitacja ogólnoustrojowa, neurologiczna, kardiologiczna, dziecięca oraz ortopedia z dwiema salami operacyjnymi.

– Łącznie w szpitalu będzie ponad 150 łóżek. Pokoje chorych będą jedno- i dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym, co zapewni pacjentom wysoki komfort. Na oddziale dziecięcym przewidziano salę zabaw oraz salę lekcyjną, gdzie najmłodsi pacjenci będą mogli odbywać zajęcia edukacyjne – wyliczają przedstawiciele inwestora.

W szpitalu przeprowadzane będą planowe zabiegi ortopedyczne oraz wiele innych procedur zabiegowych w ortopedii i medycynie sportowej, szczególnie w zabiegowym leczeniu urazów, do których doszło w wyniku uprawiania sportu.

– We Wrocławskim Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej zapewnimy pacjentom opiekę lekarską na każdym etapie leczenia – od wizyty u lekarza specjalisty poprzez kompleksową diagnostykę, przygotowanie do zabiegu i zabieg operacyjny aż do opieki pooperacyjnej i leczenia usprawniającego. Chory przez cały okres terapii będzie pod opieką współpracujących ze sobą specjalistów – podkreśla lek. med. Tomasz Zakrzewski, Lekarz Naczelny Wrocławskiego Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej.

Medycyna dla sportowców

Gabinet konsultacyjny medycyny sportowej to usługa skierowana zarówno do osób, które trenują już od wielu lat, jak i dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem i chcą sprawdzić swoje predyspozycje zdrowotne.

W ramach Medycyny Sportowej we WCRiMS prowadzona będzie również rehabilitacja po kontuzjach odniesionych w wyniku uprawiania sportu. W szpitalu będzie się znajdował gabinet komputerowej analizy ruchu.

Funkcjonalność i nowoczesność

Budynek przy ulicy Lekarskiej 1 będzie miał cztery kondygnacje nadziemne o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 tysięcy m2, parking oraz lądowisko dla helikopterów.

Na terenie obiektu znajdzie się również apteka z funkcją drive (dostępna bez wysiadania z samochodu), a szerokie, oznakowane ciągi komunikacyjne, dostosowanie do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową, sprawią, że każdy pacjent będzie swobodnie przemieszczał się po szpitalu.

Placówka powstaje bezpośrednio przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, umożliwiającej dogodny dojazd do drogi ekspresowej S8 Wrocław – Warszawa oraz autostrady A4.

WCRiMS założono we Wrocławiu w latach 70. XX wieku i od tego czasu centrum prowadzi specjalistyczną działalność z zakresu rehabilitacji. Obecnie placówka mieści się przy ul. Chopina.

Nowa siedziba, zaprojektowana według nowoczesnych standardów, umożliwi pomoc jeszcze większej liczbie pacjentów – dziennie będzie w niej obsługiwanych od 1500 do 1800 osób. Oddanie obiektu do użytku przewidziane jest na 2016 rok.

fot. materiały inwestora