Hicron wystąpił podczas sesji FST Summit w Dublinie

Hicron wystąpił podczas sesji FST Summit w Dublinie

hicronDwunasta edycja FST Summit, czyli międzynarodowego forum dla sektora bankowości odbyła się między 11 a 13 maja. Uczestnikiem tego prestiżowego wydarzenia była firma Hicron, która wzbogaciła przebieg sesji warsztatowej prezentacją z zakresu zastosowań Big Data w branży finansowej.

Tym samym Hicron wpisał się w jeden z kluczowych tematów forum: „Cloud, Social, Mobile & Big Data: przełomowe technologie napędzają innowacje rynkowe. Dane jako źródło innowacji”. Spotkania FST Summit skupiają międzynarodową społeczność i najważniejszych decydentów świata biznesu. Fora dają możliwość poznania najświeższych zdobyczy technologii. Uczestnicy biorą udział udział w szeregu spotkań biznesowych i warsztatów.

Udział w FST to dla Hicronu przede wszystkim możliwość eksploracji nowych rynków, szansa na badanie nowych możliwości rozwoju. Hicron, jako międzynarodowy dostawca zaawansowanych rozwiązań IT, przedstawił osiągnięcia Big Data podczas warsztatu prowadzonego przez Edwarda Mężyka ze spółki Datarino, należącej do Hicron Group.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Hicronu – Sektor finansowy to jeden z najbardziej chłonnych segmentów rynku, niezwykle otwarty na nowe technologie – tłumaczył Edward Mężyk. Wyjaśnił również, że warsztat zaprezentował możliwości Big Data; realne szanse biznesowe ukryte w danych. Zdaniem Mężyka sektor bankowy może realnie skorzystać na zaawansowanych analizach, na przykład poprzez łatwiejsze i skuteczniejsze dotarcie do klientów. Nie bez znaczenia jest również zapewnienie im jednocześnie bezpieczeństwa, co zwłaszcza w sektorze finansów musi być elementem nieustannie ulepszanym i godnym zaufania.

Udział w forum podsumował również Michał Guzek, Managing Partner w Hicron. Jak czytamy na oficjalnej stronie firmy – FST Summit to dla nas ogromne wyróżnienie. Obecność czołowych przedstawicieli branży daje możliwość wymiany doświadczeń oraz rozpoznania rynkowych potrzeb – opowiadał Michał Guzek. W jego odczuciu udział w forum był w końcu okazją do dzielenia się know-how w środowisku międzynarodowym oraz szansą na zaprezentowanie technologii, które już niebawem będą mogły wejść do powszechnego użytku, a w tej chwili dają szansę na zdobycie przewagi rynkowej i zdystansowanie konkurencji.