Hicron ze złotym medalem w konkursie SAP Quality Award 2015

Hicron ze złotym medalem w konkursie SAP Quality Award 2015

businessman pushing interface with social icons

Hicron otrzymał nagrodę za projekt wdrożenia systemu SAP dla jednego z największych na świecie niezależnych dystrybutorów pojazdów marki Lexus i Toyota. Proces implementacji został doceniony złotym medalem w kategorii Business Transformation.
SAP DBM (Dealer Business Management) to rozwiązanie dedykowane branży automotive. Dzięki niemu możliwe było opracowanie systemu wspierania planowania zakupów pojazdów, ich importu, sprzedaży, pełnego cyklu usług serwisowych, gwarancyjnych i wsparcia posprzedażowego. Właśnie to rozwiązanie, w najnowszej wersji, zespół Hicron wdrożył w firmie Abdullah Abdulghani & Bros. Co. W.L.L. (AAB).

– Implementacja SAP DBM w najnowszej wersji 8.0 w firmie AAB zrealizowana przez Hicron była trzecim projektem na świecie i pierwszym o tak szerokiej skali funkcjonalnej. Działania zakończyliśmy zgodnie z wcześniejszymi założeniami: zarówno budżetowymi jak i czasowymi – tłumaczy Grzegorz Buhl, Program Manager i Integration Manager w projekcie.

SAP umożliwiło jeszcze lepszą sprzedaż pojazdów marki Toyota i Lexus, krótko- i długoterminowy wynajem aut, skup i sprzedaż samochodów używanych, a także sprzedaż części samochodowych i materiałów eksploatacyjnych. System wspomaga też obsługę planowania zakupów i sprzedaży pojazdów we wszystkich kanałach dystrybucji, zarządzanie procesami serwisów, gwarancjami i kontraktami serwisowymi.

Hicron dostarczył ponad 70% zakresu funkcjonalnego, w tym wszystkie kluczowe procesy z zakresu Automotive & Parts. Jednocześnie zespół ściśle współpracował z firmami IBM (w zakresie finansów i kontrolingu oraz obszaru CRM) i TCS (w obrębie migracji danych).

W prestiżowym konkursie SAP Quality Award 2015 wyłoniono najlepsze wdrożenia zrealizowane w 2015 roku w poszczególnych regionach i krajach. Konkurs promuje najlepsze praktyki oraz wyróżnia klientów, reprezentujących szczególny profesjonalizm podczas realizacji projektów SAP.

– Chcielibyśmy pogratulować AAB i ich partnerom wdrożeniowym zaangażowanym w projekt otrzymania złotego medalu na SAP Quality Awards w regionie MENA. Wyróżnienie jest doskonałą okazją do przyjrzenia się, w jaki sposób stosowanie zasad jakości wdrożeń pomaga skutecznie zarządzać projektami SAP i osiągnąć oczekiwane cele biznesowe – mówi Mehryar Entezari, Quality Manager w SAP MENA.

Wdrożenie w AAB zdobyło pierwszą nagrodę w jednej z najważniejszych kategorii – Business Transformation – dla regionu SAP MENA (Middle East and North Africa), gdzie oceniano duże i złożone projekty. Zespół AAB i Hicron ma teraz szansę na kolejne wyróżnienie. Ostatnim etapem jest uczestnictwo zwycięzców z poszczególnych regionów konkursu w finale regionalnym na poziomie SAP EMEA, gdzie projekty będą oceniane przez jury złożone z zewnętrznych, niezależnych ekspertów branży IT.