Innowacje technologiczne Seleny na Kongresie Impact’16

Innowacje technologiczne Seleny na Kongresie Impact’16

logo_selena_new_kwadrat-300x300W dniach 15-16 czerwca w Krakowskim Centrum Kongresowym ICE ma miejsce kongres Impact’16. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „4.0 Economy” – eksperci, przedstawiciele biznesu i polityki będą rozmawiać o tym czym jest Gospodarka 4.0 i jaką formę może ona przybrać w naszym kraju.

Zaawansowane technologie oparte o innowacyjne wynalazki naukowe wkraczają coraz dynamiczniej do strefy biznesu. Ich adaptacja przez gospodarkę jest koniecznością – bez takich rozwiązań nie byłby możliwy postęp cywilizacyjny. Czwarta Rewolucja Przemysłowa wymaga od biznesu szerokiego spojrzenia i otwartości na nowoczesne technologie, które wkraczają nie tylko do sektora gospodarczego, ale także do świata mediów czy sztuki. Taka synergia działań korzystnie wpływa na postęp cywilizacyjny i rozwój współczesnego społeczeństwa.

Podczas kongresu Selena przedstawi dwa wdrożone wynalazki będące wynikiem współpracy z nauką. Efektem kooperacji Grupy Selena z partnerami zewnętrznymi jest NoEM Electro Protector – pierwszy na świecie produkt chroniący przed polem elektrycznym niskich częstotliwości. Technologia zdobyła już uznanie na świecie w postaci Złotego Medalu w kategorii „Ochrona Środowiska – Energia” na Wystawie Wynalazczości w 2011 roku w Genewie. Laboratoria Seleny prowadzą również prace nad własnymi rozwiązaniami, czego efektem jest drugi z prezentowanych w trakcie kongresu produktów – ochronna powłoka hydroizolacyjna o wysokiej refleksyjności i wodoodporności Cool-R. Ten innowacyjny produkt jest nowością w portfolio Seleny – łączy w sobie redukcję temperatur pod dachem z zapewnieniem pełnej wodoszczelności pokrycia.

„Współczesny biznes nie może działać w oderwaniu od innych części otaczającego nas świata – gospodarka, media, a nawet sztuka są dzisiaj nierozerwalnie połączone przez nowoczesne technologie. Technologia scala aspekty życia, które do niedawna funkcjonowały jako osobne dziedziny. Dzisiaj takich samotnych wysp już nie ma – dlatego właśnie tematem przewodnim kongresu będzie czwarta rewolucja gospodarcza. Biznes funkcjonujący w jej ramach wymaga odpowiednich umiejętności oraz szerokiego spojrzenia, wykraczającego poza dziedzinę, wokół której koncentruje się działalność prowadzonej firmy. Dlatego Selena nie działa w oderwaniu od świata, a jej zespoły R&D współpracują z czołowymi naukowcami. Dzięki takiemu podejściu następuje wymiana wiedzy przyspieszająca proces powstawania nowoczesnych produktów dla budownictwa” – powiedział Krzysztof Domarecki, przewodniczący rady nadzorczej Selena FM S.A., jednostki nadrzędnej w Grupie Selena.