Neurosoft otrzymał 2 mln na badania nad dronem do zadań specjalnych

Neurosoft otrzymał 2 mln na badania nad dronem do zadań specjalnych

neurosoft logo kwadratFirma Neurosoft oraz naukowcy z Politechniki Wrocławskiej zyskali ponad 2 mln złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na prace nad nad inteligentnymi platformami do monitorowania trudno dostępnych miejsc.

Zespół naukowców z Politechniki Wrocławskiej kierowany przez dr. Bogusława Szlachetkę oraz pracownicy Neurosoftu stworzą wielowirnikowiec (szerzej znany jako dron) z autonomicznym systemem do monitorowania miejsc trudno dostępnych jak zapory, tunele czy kopalniane wyrobiska.

Urządzenie będzie mogło zostać wykorzystane do inspekcji obiektów infrastrukturalnych takich, jak mosty, wiadukty czy rurociągi.  W ten sposób dron zastąpi osoby z uprawnieniami do wspinaczki, które do tej pory dokonywały takich pomiarów, co było niebezpieczne, czasochłonne i drogie.

Pracownicy Neurosoftu zajmą się opracowaniem systemu naziemnego i wykorzystaniem produktu do konkretnych rozwiązań. Neurospace ma być gotowe do grudnia 2017 r. Platforma będzie miała rozpiętość około metra i będzie w stanie unieść pięć kilogramów aparatury.