Clarena

Clarena

Branża: kosmetyczna
Liczba współpracowników: 130
Kraje działalności: Europa
Rok założenia: 1998
Strona www:www.clarena.pl

Opis działalności

CLARENA jest jedną z większych, krajowych firm kosmetycznych. Od ponad 10 lat specjalizuje się w obsłudze profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, do których dostarcza nie tylko kosmetyki, ale też specjalistyczny sprzęt do zabiegów. Obsługuje blisko18 000 salonów kosmetycznych w całym kraju. Sukcesywnie się rozwija, wprowadzając nowe produkty, rozszerzając zakres usług oraz zasięg terytorialny.

CLARENA prowadzi swoje Centra Sprzedażowo-Szkoleniowe we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie. Jest pomysłodawcą i organizatorem profesjonalnych, cyklicznych szkoleń dla kosmetyczek, ogólnopolskich forów i imprez branżowych. Za tę sferę działań firma otrzymała prestiżowe nagrody przyznawane przez kosmetyczne czasopisma branżowe i liczące się organizacje gospodarcze.

Clarena stworzyła i dystrybuuje dwie marki:  profesjonalne kosmetyki dla gabinetów kosmetycznych Ilinie kosmetyków detalicznych CLARENA, specjalistyczny sprzęt i wyposażenie salonów kosmetycznych RUBICA.

W Polsce Clarena obięła zasięgiem cały kraj. Dystrybuuje swoje produkty do 18 tysięcy gabinetów co daje jej 40% udział w rynku.  Firma sukcesywnie zdobywa nowe rynki i rozszerza swoją działalność za granicą. Zarówno marka kosmetyków profesjonalnych CLARENA, jak i specjalistycznych urządzeń do zabiegów kosmetycznych RUBICA są szeroko znane i dystrybuowane na całym świecie. Obecnie kosmetyki i urządzenia Clareny sprzedawane są już m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rumunii, Hiszpanii, Rosji, na Ukrainie, w Niemczech, Czechach, Norwegii, Belgii, Bułgarii, Portugalii, Holandii, we Włoszech i na Węgrzech i Malcie. Trwają negocjacje umowy dystrybucyjnej z partnerem w Hongkongu. Clarena otwiera swoje własne przedstawicielstwo w Brukseli.

CLARENA została założona w 1998 roku przez Patricię Popławską.