Hasco – Lek

Hasco – Lek

Branża: farmaceutyczna
Liczba współpracowników: 744
Rok założenia: 1984
Strona www:www.hasco-lek.pl

 

 

Opis działalności

PPF Hasco-Lek S.A, to jeden z największych producentów leków OTC i suplementów diety w Polsce. Łączy ponad 25-letnie doświadczenie (przedsiębiorstwo powstało w 1984 roku we Wrocławiu) ze światową technologią i jakością leków wytwarzanych w jednych z najnowocześniejszych fabryk w Europie. Zatrudnia ponad 700 osób. Sprzedaje rocznie ponad 37 mln opakowań leków, co plasuje je na 6 miejscu w Polsce pod względem ilości sprzedanych opakowań na rynku OTC i suplementów diety*.

Siedziba Hasco - Lek

W roku 2010 Hasco-Lek rozwijało się ponad 4-krotnie szybciej niż rynek farmaceutyczny*. Już co drugie opakowanie kapsułek przeciwbólowych kupowanych w aptekach jest spod znaku marki – Ibum.

Źródłem sukcesu Hasco-Lek jest pasja i rzetelność połączona z najnowocześniejszymi osiągnięciami nauki. Dzięki wiedzy, umiejętnościom i zaangażowaniu, Hasco-Lek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów.

*dane IMS YTB/2011

 

Historia firmy

2012

Styczeń – PPF Hasco-Lek S.A. zajmuje 6 pozycję w Polsce pod względem ilości sprzedawanych opakowań na rynku OTC i suplementów Diety; zatrudnia ponad 750 pracowników, głównie farmaceutów, chemików, ekonomistów, inżynierów.

2011

Maj – otwarcie czterogwiazdkowego hotelu Haston City Hotel z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Irysowej 1-3. październik – Hasco-Lek, jako pierwsza firma farmaceutyczna, został partnerem programu Prawdziwy Lek. październik – Hasco-Lek otrzymuje prestiżową nagrodę – brązowe EFFIE 2011 w kategorii launch preparatu DIH.

2009

Wrzesień – Hasco-Lek po raz pierwszy zostaje sponsorem tytularnym jednej z największych imprez biegowych w Polsce – Hasco-Lek Wrocław Maratonu. Jednocześnie organizuje Bieg Rodzinny Natur Kaps Mila Olimpijska – propagująca zdrowy tryb życia. listopad – podpisanie umowy o współpracy między Centrum Badawczo-Rozwojowym Novasome a Uniwersytetem Wrocławskim. grudzień – w podwrocławskich Siechnicach uruchomiona zostaje najnowocześniejsza linia produkcyjna w Europie preparatów płynnych z własnym laboratorium i magazynami.

2008

Marzec – ruszyła największa telewizyjna kampania produktowa Hasco-Leku – preparatu IBUM. Od tej pory Hasco-Lek jest stale obecny w mediach drukowanych, telewizji i w mediach elektronicznych.

2007

W związku z rozwojem PPF Hasco-Lek S.A. a także polityką firmy koncentrującą się na nowych technologiach i innowacji, powstaje Novasome Sp. z o.o., obecnie prowadzona pod nazwą Centrum Badawczo-Rozwojowe Novasome, które prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe w dziedzinie nauk medycznych, farmacji oraz przemysłu kosmetycznego luty – pracownicy wraz z Zarządem powołują Fundację Hasco-Lek lipiec – powołanie Zakładu Farmacji Przemysłowej na Akademii Medycznej we Wrocławiu, na mocy porozumienia pomiędzy wrocławską Akademią Medyczną a PPF Hasco-Lek S.A.

2005

Hasco-Lek eksportuje towary do ponad 30 krajów świata z: Unii Europejskiej, Europy Wschodniej i Bałkanów, Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Już ponad 40% sprzedaży stanowi eksport.

2004

Uruchomiona zostaje kolejna nowa linia produkcyjna do wytwarzania tabletek

2003

PPF Hasco-Lek S.A. przenosi się do nowo wybudowanego biurowca przy ul. Żmigrodzkiej –rozbudowana zostaje także linia produkcyjna i magazyny

2002

Powstaje spółka Hasco-Lek Dystrybucja Sp. z o.o., która od 2004 roku zostaje jedynym dystrybutorem produktów PPF Hasco-Lek S.A.

2001

Uruchomienie Wydziału tabletek

2000

Wdrożenie nowych form preparatów: kapsułki miękkie, kremy i tabletki powlekane. Obecnie Hasco-Lek jest jednym z liderów w Polsce pod względem ilości produkowanych kapsułek miękkich – rocznie produkuje ich ponad 650 mln sztuk rocznie

1999

Budowa kolejnego budynku produkcyjnego, mieszczącego m.in. Wydział kapsułek żelatynowych i maści

1997

Uruchomienie nowego obiektu przy ul. Żmigrodzkiej

1996

Rozpoczęcie produkcji maści

1992

Produkcja płynnych produktów farmaceutycznych

1984

Prezes Stanisław Han zakłada Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A., siedziba firmy mieści się przy ul. Olsztyńskiej we Wrocławiu. Do dziś zostaje jedną z nielicznych firma farmaceutycznych w 100% z kapitałem polskim.