Hicron

Hicron

Branża: IT
Kraje działalności: Polska, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Szwecja, Belgia, Holandia, Rosja, USA
Strona www:www.hicron.com

Hicron Sp. z o.o. – integrator systemów informatycznych, specjalizuje się w realizacji kompleksowych projektów IT dla dużych firm oraz firm średniej wielkości. Współpracując z SAP AG i SAP Polska, spółka świadczy usługi wdrożeń, rozwoju, serwisu systemów SAP. Hicron projektuje także własne rozwiązania IT, opierając się o najnowocześniejsze technologie (SAP, Java, .Net, PHP, Oracle, Enterprise Mobility).

Siedziba główna Hicron mieści się we Wrocławiu. Spółka posiada także oddział w Poznaniu i Warszawie. Kamieniem milowym w międzynarodowym rozwoju Hicron było utworzenie Hicron Schweiz AG, co wynikało z sukcesu firmy na rynku „DACH”. Aby jak najlepiej zarządzać stale powiększającą się liczbą projektów w Szwecji, Hicron utworzył spółkę Scandinavia AB, umacniając swoją pozycję w krajach nordyckich.

Hicron działa aktywnie w Polsce i za granicą, m.in. w krajach: Niemcy, Szwecja, Szwajcaria, Austria, Belgia, Holandia, Rosja, USA. Stale poszerzające się grono zagranicznych klientów z branż m.in. automotive, produkcji przemysłowej, FMCG, retail czy utilities to dowód na to, że firmy postrzegają Hicron jako godnego zaufania partnera biznesowego.

Największą wartość spółki stanowi zespół ponad 200 wysoko wykwalifikowanych konsultantów i programistów, posiadających doświadczenie w realizacji międzynarodowych projektów. Unikalne kompetencje zdobyte podczas w krajach Europy Zachodniej tworzą jedną z przewag konkurencyjnych Hicron. Biorąc udział w projektach doradczych i modelując procesy biznesowe firm w Polsce, konsultanci Hicron przenoszą wiedzę na temat nowoczesnych, zachodnich standardów zarządzania.

Do zespołu Hicron należą najlepsi specjaliści – kreatywni profesjonaliści charakteryzujący się perfekcyjną znajomością oprogramowania biznesowego. Dzięki ponadprzeciętnym, unikalnym na skalę europejską kompetencjom obejmującym niszowe obszary SAP (RE-FX, IS-U, SAP PLM, SAP Automotive, SAP for Insurance) i zaawansowane narzędzia technologiczne, eksperci Hicron są w stanie podjąć się realizacji nawet najtrudniejszych i najbardziej wymagających projektów. Referencje klientów takich jak np. Kompania Piwowarska, Grupa MAN, VOLVO CE, Netia, Nestlé, Porsche, AmRest, są na to najlepszym dowodem.

Nagrody i wyróżnienia

Znak jakości Swissstandards.pl
W 2010 roku Hicron dołączył do wąskiego grona polskich firm odznaczonych znakiem Swissstandards.pl. Wyróżnienie zostało przyznane za ponadprzeciętną jakość oferowanych przez Hicron usług, potwierdzoną opiniami Klientów spółki działających na szwajcarskim rynku, a także za wysoką aktywność w Szwajcarii. Spółka Hicron jest współwłaścicielem Hicron Schweiz AG, wspierającej działalność firmy na tamtejszym rynku.

Certyfikat Dynamiczna Firma

Podstawę do przyznania certyfikatu stanowiła dynamika rozwoju Hicron, wyrażona m.in. w ponadprzeciętnym przyroście wartości zatrudnienia i obrotu, jakie firma osiągnęła w latach 2009-2011. Jak podkreśla w liście gratulacyjnym Sławomir Grzelczak, Vice Prezes Zarządu HBI, „wyróżnienie przyznane przez HBI Polska jest wyrazem uznania za szybki rozwój Hicron oraz identyfikuje firmę jako solidnego i perspektywicznego partnera biznesowego”.

Najlepszy Dostawca IT dla Przemysłu 2011

Tytuł Najlepszego Dostawcy IT dla Przemysłu 2011 roku został przyznany Hicron przez redakcję MSI (Manufacturing Systems Information) w oparciu o opinie klientów spółki. W konkursie brane były pod uwagę referencje klientów Hicron z sektora przemysłowego. Firmy szczególnie wysoko ceniły elastyczność oferty Hicron, jakość usług, relację jakości do ceny, współpracę na etapie wdrożenia, obsługę posprzedażną, szkolenia użytkowników, a także rozwój oferty zgodnie z potrzebami użytkowników.

Rzetelna Firma
W 2013 roku spółka Hicron otrzymała Certyfikat Rzetelności. Wyróżnienie, przyznane przez Krajowy Rejestr Długów w ramach programu RZETELNA firma, potwierdza wiarygodność płatniczą oraz transparentność Hicron w obrocie gospodarczym. Uczestnictwo w programie świadczy o wysokim poziomie usług spółki, a także o stałej i konsekwentnie budowanej przewadze konkurencyjnej.