Selena FM S.A. uczestniczyła w Polsko-Kazachstańskim Forum Gospodarczym

Krzysztof Domarecki podczas Polsko-Kazachstańskiego Forum Gospodarczego

Krzysztof Domarecki podczas Polsko-Kazachstańskiego Forum Gospodarczego

We wtorek, 23 sierpnia 2016 roku w Warszawie odbyło się Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze. Wydarzenie miało miejsce z okazji państwowej wizyty Prezydenta Republiki Kazachstanu – Narsułyana Nazarbajewa.  W ramach Forum Gospodarczego odbyły się spotkania dla polskich i kazachstańskich przedsiębiorców, podpisano również umowy szacowane na 1 mld dolarów. Prelegentem Seleny był między innymi Krzysztof Domarecki – Przewodniczący Rady Nadzorczej.

Prezydent Polski Andrzej Duda w czasie przemówienia na Forum Gospodarczym podkreślił, że obecność Narsułyana Nazarbajewa jest doskonałą okazją do wzmocnienia relacji Polsko-Kazachstańskich, przede wszystkim w relacjach gospodarczych. Prezydent zachęcał również przedsiębiorców z Polski i Kazachstanu do nawiązywania kontaktów i angażowania się we wzajemne relacje.

Prezydent Nazarbajew zaznaczył, że przy udziale polskich firm w Kazachstanie realizowane są obecnie 3 projekty, których kwota sięga prawie 100 mln dolarów oraz wyraził zainteresowanie w sposobie rozwoju małych i średnich przedsiębiorczości w Polsce (ten sektor stanowi obecnie w Kazachstanie 30 proc. Gospodarki, dlatego wspieranire go jest priorytetem).

Selena z powodzeniem funkcjonuje na rynku kazachstańskim od 14 lat.


Grupa Selena to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej.
Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych. Selena jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.