Selena na targach TurkeyBuild 2015

Selena na targach TurkeyBuild 2015

Selena-Targi_TurkeyBuildW dniach 21-25 kwietnia odbyła się 38. edycja targów budowlanych TurkeyBuild Istanbul, gdzie Grupa Selena zaprezentowała nową koncepcję produktów marki Polyfix. W trakcie wydarzenia Selena przybliżyła zwiedzającym swoją ofertę produktową wspierającą zrównoważone budownictwo.

Selena uczestniczyła w tureckich targach TurkeyBuild po raz drugi. W 2014 roku, w ramach wydarzenia firma wystawiała swoje stoisko w 3 różnych miastach: Stambule, Ankarze i Izmirze. Podczas tegorocznych targów w Stambule największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się przede wszystkim te produkty Seleny, które wspierają efektywność energetyczną budynków, takie jak klej do spienionego polistyrenu Styro 753 i poliuretanowa cienkowarstwowa zaprawa do murowania Thin Bed Mortar. Dodatkowo Selena przybliżyła użytkownikom ognioodporną pianę montażową B1 oraz cieszące się popularnością w wielu krajach kleje montażowe. Poza produktami marki TYTAN zaprezentowany został również nowy wizerunek marki Polyfix. Jej obecny wygląd podkreśla bliskie związki tej tureckiej marki, przejętej przez Selenę w 2008 roku, z flagową globalną marką Grupy TYTAN Professional.

selena-tytan-klejOd dawna dostrzegamy dynamiczny wzrost rozwoju rynku budowlanego w Turcji. Aktualnie jest to jeden z najważniejszych sektorów krajowej gospodarki, który prowadzi do zwiększenia zapotrzebowania na nasze produkty. Dzięki temu umacniamy naszą pozycję w tym kraju starając się dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Produkty Seleny są coraz bardziej rozpoznawalne w Turcji, a nasza lokalna spółka notuje coraz lepsze wyniki. Oferta Seleny w Turcji oparta jest głównie na markach Polyfix, TYTAN i Hauser. Minione targi były dla nas doskonałą okazją do zaprezentowania naszego portfolio i do poszerzenia kontaktów biznesowych na rynku tureckim – powiedział Jarosław Michniuk, prezes zarządu Selena FM SA.

Targi TurkeyBuild Istanbul zaliczane są do jednych z pięciu największych wydarzeń w branży budowlanej na świecie. Już od 38 lat przyciągają wystawców oraz zwiedzających z całego świata. Poza wystawcami tureckimi istotne znaczenie odgrywają również wystawcy z Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, Bałkanów, a także kraje WNP. Tegoroczna edycja odbyła się na powiększonej powierzchni wystawienniczej, która liczy obecnie 100 tys. m2.

Grupa Selena rozpoczęła działania na rynku tureckim w 2008 roku, wraz z przejęciem 85% udziałów w tureckiej spółce Polyfoam Yalitim Sanayi ve Tic Ltd., specjalizującej się w produkcji piany poliuretanowej do montażu okien i drzwi. W Turcji działa zakład produkcyjny Grupy zlokalizowany w Bolu, a wśród wiodących marek oferowane są: TYTAN, Polyfix oraz Hasuer. Spółka dostarcza lokalnym klientom szeroki wybór produktów chemii budowlanej, między innymi kleje, uszczelniacze oraz piany poliuretanowe, które są skierowane zarówno do osób indywidualnych, jak i do profesjonalnych wykonawców. Z Turcji Selena prowadzi działania eksportowe i uczestniczy w lokalnych targach branżowych, na przykład w Dubaju.