Selena: Nowa powłoka dekarska TYTAN Professional COOL-R najlepszym sposobem na upał

Selena: Nowa powłoka dekarska TYTAN Professional COOL-R najlepszym sposobem na upał

Selena Tytan Professional COOL-RSelena wprowadziła na polski rynek nowy produkt – termorefleksyjną powłokę dekarską TYTAN Professional COOL-R. To rozwiązanie pozwala na obniżenie temperatury dachów i pomieszczeń pod nimi.

Światowa premiera COOL-R miała miejsce podczas XVI edycji Obchodów Święta Dekarzy w Łodzi. Ta innowacja dostępna jest już w Polsce, ale na pozostałe rynki Selena będzie wprowadzać ją kolejnych etapach.

COOL-R dopełnia portfolio Seleny o rozwiązanie przeznaczone dla zrównoważonego budownictwa. – Dostarczanie na rynek innowacyjnych rozwiązań dla branży budowlanej jest elementem strategii Seleny. TYTAN Professional COOL-R to kolejny produkt stworzony przez nasz dział R&D, budujący przewagę konkurencyjną w obszarze hydroizolacji. Liczymy, że zrewolucjonizuje rynek dekarski – zapowiada Marcin Macewicz, członek zarządu Seleny FM SA, odpowiedzialny za obszar hydroizolacji.

Jak działa COOL-R?

Selena_TYTAN Professional COOL-R - plakat– COOL-R obniża temperaturę dachów i pomieszczeń pod nimi, jednocześnie łagodząc efekt tzw. wysp ciepła w aglomeracjach miejskich. Ogranicza też emisję gazów cieplarnianych i zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną, która potrzebna byłaby na schłodzenie budynków niepokrytych COOL-R – tłumaczy Marcin Macewicz.

Innowacyjne rozwiązanie opracowane przez Selenę zapewnia szereg korzyści odbiorcom końcowym: polepsza komfort wewnątrz budynków oraz w ich otoczeniu, pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, a także obniża koszty eksploatacji urządzeń do klimatyzacji i wentylacji. Poprawia trwałość i przedłuża żywotność pokryć dachowych, obniżając jednocześnie koszty ich konserwacji.

Eksperci dekarscy obecni na Gali Dekarskiej docenili również łatwość stosowania COOL-R – w tym możliwość nanoszenia metodą natryskową oraz inne zalety produktu, takie jak szybkie schnięcie i wysoką odporność na deszcz, uzyskiwaną w krótkim czasie – ok. 90 min.

Święto dekarzy w Łodzi zgromadziło kilkuset uczestników, w tym ponad 200 specjalistów w zakresie dekarstwa. Selena w ramach wydarzenia przygotowała strefę testów – specjalną kopułę chłodu, utrzymującą temperaturę niższą niż ta na zewnątrz – w której odwiedzający mieli okazję przekonać się o działaniu innowacyjnego rozwiązania. Mogli też sprawdzić łatwość zastosowania produktu i zasięgnąć dodatkowej porady ekspertów Seleny.