Selena wprowadza produkt pochłaniający pole elektryczne niskich częstotliwości

Odpowiedzią Grupy Selena na wymogi dyrektywy UE, obowiązującej od 1 lipca 2016, jest wprowadzenie na rynek nowego produktu NoEM Electro Protector. W 99% pochłania pole elektryczne w zakresie niskich częstotliwości. Dzięki inwestycji w badania i rozwój nowych rozwiązań, firma Selena we współpracy z dr inż. Stanisławem Wosińskim, jako pierwsza na świecie oferuje technologię, która chroni przed niepożądanym wpływem elektrosmogu.

Unikatowe właściwości produktu wpisują się we wchodzącą w życie dyrektywę Unii Europejskiej nakazującą ochronę pracowników narażonych na silniejsze oddziaływanie pola elektromagnetycznego. NoEM został wprowadzony na rynek w czerwcu bieżącego roku.

Aż 46% badanych Polaków obawia się szkodliwego wpływu pola elektromagnetycznego na ich zdrowie – tak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP. Niepokój wynika ze znacznej ilości otaczających człowieka instalacji, urządzeń czy nawet przewodów elektrycznych biegnących w ścianach domów. Fale elektromagnetyczne nie są obojętne dla ludzkiego organizmu – nadmierna ekspozycja może objawiać się bólami głowy, bezsennością, a także ogólnym zmęczeniem i rozdrażnieniem.

NoEM Electro Protector skutecznie redukuje wpływ zanieczyszczenia otoczenia nadmiernym polem elektrycznym. NoEM łączy w sobie cztery funkcje: ekranu pola elektrycznego, białej farby, podkładu gruntującego oraz powłoki antyelektrostatycznej. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii NoEM pochłania tylko wybrane częstotliwości pola elektrycznego, nie zakłócając odbioru sieci komórkowej oraz Wi-Fi. Ponieważ NoEM wykracza poza ramy zwykłego produktu chemii budowlanej, Selena stworzyła dedykowaną platformę e-learningową, która ma na celu przybliżenie klientom problem elektrosmogu oraz sposobów ochrony przed nim.

Grupa Selena to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej, obecnie jest wśród trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie i skutecznie konkuruje na światowych rynkach chemii budowlanej z globalnymi koncernami o wieloletniej tradycji.