Szanghajskie forum gospodarcze zaprosiło Prezydenta RP oraz Grupę Selena do Chin

Szanghajskie forum gospodarcze zaprosiło Prezydenta RP oraz Grupę Selena do Chin

szanghajGrupa Selena wsparła pomysł zorganizowania misji gospodarczej do Chin, dzięki czemu wzięła udział m.in. w Poland-China Trade and Investment Forum w Szanghaju. Podczas Forum Gospodarczego z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Selena zaprezentowała swoją działalność jako przykład współpracy polsko-chińskiej.

Forum Gospodarcze odbyło się w dniach od 23 do 25 listopada. Grupa Selena miała okazję przedstawić polską ofertę eksportową zacieśnić współpracę pomiędzy chińskimi oraz polskimi kontrahentami. Prezentację działalności Seleny w Chinach przeprowadził Jakub Stępień – Dyrektor Badań i Rozwoju Selena Nantong, chińskiej spółki wchodzącej w skład Grupy Selena. W spotkaniu uczestniczył również Juay Kiat Tan, dyrektor zarządzający spółki Selena Nantong Building Materials Co. Ltd.

Grupa Selena jest obecna na chińskim rynku od 2007 roku. Dwa lata później rozpoczęła produkcję i sprzedaż. Obecnie spółka posiada dwa zakłady produkcyjne zlokalizowane w Nantong i Foshan, wytwarzające produkty przeznaczone na rynki lokalne oraz na eksport. Grupa Selena na chińskim rynku współpracuje z ponad 100 dystrybutorami i partnerami handlowymi oraz posiada trzy centra logistyczne w Foshan, Szanghaju i Pekinie.

– Rynek chiński już od wielu lat przyciąga firmy z całego świata. Jest atrakcyjny także dla przedsiębiorstw z Polski, w tym Grupy Selena. Naszym głównym priorytetem na dzisiaj pozostaje zwiększenie udziałów rynkowych i pozyskiwanie nowych użytkowników dla naszych produktów. W tym roku umocniliśmy swoją pozycję Chinach zwiększając sprzedaż o prawie 40% w stosunku do roku ubiegłego. Udział w misji gospodarczej Prezydenta RP pozwoli na podkreślenie naszego wkładu w rozwój polsko-chińskiej współpracy gospodarczej oraz na dalszą promocję Seleny w Państwie Środka – tłumaczy Jarosław Michniuk, prezes zarządu Selena FM SA.